Meistriškumo konkurse paaiškėjo geriausi Lietuvos staklininkai

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre antrus metus iš eilės vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Metalo apdirbimo staklininkas 2017“. Konkurse dalyvauti buvo kviečiami būsimieji metalo apdirbimo staklininkai iš visos šalies profesinių mokyklų.

 

Teisę ruošti vienus paklausiausių inžinerinės krypties specialistų – metalo apdirbimo staklininkus –turi šešios Lietuvos profesinio mokymo įstaigos. Tik keturiose iš jų šiuo metu mokosi būsimi šios krypties specialistai. Nepaisydami to, kad mokymo centruose įrengtos modernios, Europos lygį atitinkančios praktinio mokymo bazės, o gamybos įmonėse įvairaus profilio metalo apdirbėjų trūksta, jauni žmonės inžinerines specialybes renkasi nenoriai. Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas – viena iš galimybių populiarinti metalo apdirbimo staklininko profesiją, skatinti jaunuolius domėtis inžinerinėmis technologijomis.

 

Profesinio meistriškumo konkurse varžovai iš skirtingų mokymo įstaigų turėjo įveikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių patikrinimo etapus. Svarbiausias iš jų – praktinių gebėjimų išbandymas, kuriame dalyviai, naudodamiesi pateiktu brėžiniu, universaliomis frezavimo ir tekinimo staklėmis turėjo pagaminti detalę. Šiame etape geriausiai pasirodęs Damianas Piotras Snarskis iš Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro pelnė pergalę. Susumavus abiejų etapų rezultatus Švietimo ir mokslo ministerijos antrojo laipsnio diplomas buvo įteiktas Justinui Šmulkščiui iš Kauno technikos profesinio mokymo centro, trečiojo – Normantui Abeciūnui, Alytaus profesinio rengimo centro auklėtiniui.

 

Pasak vertinimo komisijos pirmininko, UAB „Abplanalp Engineering“ technikos direktoriaus Viktoro Perfilovo, konkursas išsiskyrė objektyvumu: „Kokybiškai paruošti tiek teorinis testas, tiek praktinės užduoties brėžinys, vertinimas – nešališkas ir konstruktyvus, tai leido sąžiningai išskirti geriausius savo srities meistrus.“ Per apdovanojimų ceremoniją padėkota ne tik dalyviams, bet ir juos paruošusiems profesijos mokytojams, komisijos nariams, visiems, kas nuoširdžiai prisidėjo prie inžinerinių technologijų sklaidos.

 

Parengta pagal Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro inf.

 

Griežtai draudžiama svietimonaujienos.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, perkurti ar platinti kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svietimonaujienos.lt kaip šaltinį.

Vienas komentaras

  • Jonas

    Profesinio meistriškumo konkursai yra puiku, jie patvirtina profesijos populiarumą!