Mano naujas bičiulis meškiukas Pūkuotukas

Irena Kivytienė, Jelena Moroz, Evelina Tyševič

Kiekvienas nori turėti bičiulį. Tokį, su kuriuo gali žaisti, kuriam gali pasipasakoti, kuris išklauso, supranta ir visą laiką pritaria. Nuo to mes tampame geresni. Kiekvienam svarbu turėti bičiulį. Tokį, kuriuo reikia rūpintis, kuriam reikia padėti ir ginti nuo blogio. Nuo to mes tampame dar geresni. Kiekvienam reikia bendravimo, bendradarbiavimo, abipusio supratimo…

Tai pasiekti Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenė bandė įgyvendindama projektą „Mano naujas bičiulis meškiukas Pūkuotukas“. Šiuo projektu siekėme stiprinti vaikų emocinę sveikatą, mokėme bendrauti ir bendradarbiauti, rūpintis savo artimu, suteikti kuo daugiau gerų emocijų ir įspūdžių žaidžiant bei veikiant drauge su Pūkuotuku.

 

Projekte, kuris pradėtas 2016 m. pavasarį, o baigtas šių metų vasario mėnesį, dalyvavo vaikai, pedagogai, tėvai. Projektas, prasidėjęs mūsų įstaigoje, tęsėsi ir už jos ribų: Vilniaus rajono darželiuose ir net užsienyje.

Pagrindinis herojus – pliušinis meškiukas Pūkuotukas, keliaujantis iš rankų į rankas, iš šeimos į šeimą, iš darželio į darželį. Jis pradėdavo savo viešnagę kurioje nors grupėje: kartu su vaikais žaisdavo, sportuodavo, miegodavo, valgydavo ir t. t. O vakarais ir poilsio dienomis išvykdavo į vaikų namus, kur smagiai leisdavo laiką šeimoje. Taip aplankydavo visus grupės vaikučius ir auklėtojas.

 

Kad galėtumėme matyti, ką veikia Pūkuotukas ir kur leidžia savo dieneles, „Facebook“ buvo sukurta uždara grupė „Meškiukas Pūkuotukas“, kur kolegės iš kitų darželių dalijosi bičiulystės su meškiuku įspūdžiais. Pūkuotukas puikiai leido laiką su Mickūnų, Skaidiškių, Kalvelių, Rukainių ir net Varšuvos darželių vaikučiais. Džiaugėmės kartu su juo, stebėdami bičiulio viešnagę nuotraukose, skaitydami auklėtojų ir tėvelių atsiliepimus.

 

Kartu su Pūkuotuku keliavo albumas, kur buvo segami vaikų piešiniai, nuotraukos, įsimintiniausios akimirkos. Projektui pasibaigus, galime drąsiai sakyti, kad sumanymas pavyko: atsirado daugiau sąlygų stiprinti vaikų emocinę sveikatą; daugelis įgijo naujos patirties, tapo drąsesni; jų pasiekimai akivaizdžiai pagerėjo; santykiai tarp vaikų ir tėvų, vaikų ir pedagogų, tėvų ir pedagogų, šeimų tapo šiltesni, nuoširdesni.

 

Atlikome visų įstaigų, kuriuose lankėsi Pūkuotukas, apklausą ir sužinojome, kad projektas labai patiko ir vaikams, ir suaugusiesiems.

„Šis projektas mano vaikui labai patiko. Kai Mikė Pūkuotukas atkeliavo į „Pelėdžiukų“ grupę, sūnus nekantraudamas laukė, kada galės jį pasiimti namo.“ (Eriko mama)

„Meškiukas Pūkuotukas – mūsų naujas šeimos narys. Ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems buvo smagu.“ (Mama iš Skaidiškių)

„Su Pūkuotuku labai smagiai praleidau laiką. Buvo linksma, įdomu. Jis mano geras draugas.“ (Emilis)

„Niekada nemaniau, kad mano dukrytė tokia rūpestinga.“ (Monikos iš Mickūnų l.-d. mama)

„Projektas išmokė rūpintis ne tik savimi, bet ir draugu, mažesniais.“ (Majos mama)

„Vaikas galėjo pats rūpintis meškiuku, jį globoti.“ (Saulės mama)

„Emiliukas turėjo puikią dalijimosi patirtį, manau, suprato, kad visi dalijamės vienu daiktu.“ (Emilio tėtis)

„Projektas moko saugoti žaislą, kad kitas vaikas gautų jį tvarkingą.“ (Medos mama)

„Buvo įdomu, visa šeima turėjome rūpintis meškiuku.“ (Valentino iš Mickūnų mama)

„Puikus sumanymas. To dar nebuvo.“ (Adrianos iš Mickūnų mama)

„Tą patį vakarą, kai meškiukas pas mus atvyko, susirgo mūsų Dovydukas. Tai vaistais girdžiau ir sūnų, ir Pūkuotuką. Geras sumanymas, meškiuko dėka su vaiku tapome dar artimesni.“ (Dovydo iš Mickūnų mama)

„Mano sūnus dar nekalbėjo, kažkaip tingėjo. O kai pas mus vešėjo Pūkuotukas, pradėjo daug su juo šnekėtis, o vakare net pasaką pasekė.“ (Danieliaus iš Mickūnų mama)

 

Visai neseniai Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje atšventėme Pūkuotuko gimtadienį. Su dovanomis atvyko meškiuko bičiuliai iš Mickūnų, Kalvelių ir Rukainių darželių. Varšuvos darželis Nr. 63 atsiuntė Pūkuotukui vaizdo dovaną. Pūkuotukas dėkojo savo bičiuliams už dovanas, teikė padėkas už dalyvavimą projekte, kvietė kartu žaisti, šokti, dainuoti… Jis buvo labai laimingas ištikimiausių draugų būryje. Vartydami atminimo albumą su nuotraukomis, visi kartu prisiminėme nuostabias projekto akimirkas…

 

Taip baigėsi emocinio ir socialinio bendradarbiavimo projektas „Mano naujas bičiulis meškiukas Pūkuotukas“. Manome, kad sujungę jėgas šiam emocinio ir socialinio bendradarbiavimo projektui padovanojome vaikams galimybę tapti dar geresniems!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.