Literatūrinis projektas „Mėgstama knyga dėžutėje“

Kristina Šauklienė
,
vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja

Klaipėdos Sendvario progimnazijoje jau antrus metus vyksta literatūrinis projektas „Mėgstama knyga dėžutėje“. Šiandieninėje visuomenėje knygą pakeičia šiuolaikinės technologijos (kompiuteriai, mobilieji telefonai ir kita), nors žinoma, kad skaitymas yra vienas svarbiausių gebėjimų, lemiančių mokymosi sėkmę, tačiau mokiniai vis mažiau skiria tam laiko. Dažnai mokytojai ieško įvairių būdų, kaip sudominti mokinius knygų skaitymu. Padėti vaikams atrasti skaitymo malonumą – tikras iššūkis.

 

Sendvario progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos pasiūlė mokiniams atlikti kūrybinį darbą – iliustruoti mėgstamos knygos siužetą dėžutėje. 5–8 klasių mokiniai šį literatūrinį projektą atliko bendradarbiaudami su tėvais ir seneliais, taip stiprindami emocinį ir dvasinį šeimų ryšį. Maži darbai, bet nauda didžiulė – bendrystė, kūrybiškumas, domėjimasis knygų skaitymu. Pristatydami projektinius darbus, mokiniai rodė savo dėžutes, pasakojo kūrybinį procesą, mokėsi viešojo kalbėjimo meno, skatino draugus skaityti jų pasirinktas knygas. Sukurti darbai žavėjo originalumu, kūrybiškumu, meniškumu. Motyvuojančiais pavyzdžiais reikia dalytis, tad Sendvario mokyklos mokinių darbai šiuo metu eksponuojami Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje, darbais pasigrožėti galima iki vasario 6 d.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *