Lietuvos biologijos mokytojai semiasi naujovių Lietuvos mokslų akademijoje

Margarita Purlienė
,
Ugdymo plėtotės centras, biologijos mokytoja metodininkė
Jolanta Pauliukienė
,
Nacionalinio egzaminų centro metodininkė

Lietuvos biologijos mokytojų asociacija laikosi tradicijos ir kiekvienais metais Lietuvos mokslų akademijoje rengia konferencijas. Šių metų spalio 30 d. vykusi konferencija „Šiuolaikinės biomedicinos tendencijos“ skirta atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti.

 

Mokytojai turėjo išskirtinę progą iš Lietuvos mokslininkų išgirsti daug naudingos informacijos apie naujausių technologijų panaudojimą kovojant su piktybiniais navikais (lektorė dr. Violeta Mikštienė), vėžio epigenetiką (lektorė prof. dr. Sonata Jarmalaitė), o apie elgsenos ekologiją pasitelkus genetikos ir evoliucijos elementus išdėstė akad. prof. Vincas Būda.

 

Per antrąjį posėdį įžvalgomis apie imunitetą, vakcinas ir skiepijimą pasidalijo prof. habil. dr. Vytautas Usonis. Svarbią informaciją apie mokinių sveikatą – ką turėtume žinoti apie maisto alergijas – skelbė akad. prof. Rūta Dubakienė. Aktualią informaciją apie naujausias psichoaktyvias medžiagas mokytojai išgirdo iš gydytojos Gabijos Laubner, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyriaus vedėjos.

„Mokytojams, ypač iš kitų miestų, svarbu atvykti ir tiesiogiai išgirsti savo sričių specialistus bei lektorius. Jaučiu pagarbą pedagogams. Tai, kuo galiu pasidalyti, tik mano maža skolos dalis jiems. Taip pat dėkoju asociacijai už gražią iniciatyvą ir mielai dalyvaučiau ateityje“, – dėkodamas už dalyvavimą, įspūdžiais iš konferencijos dalijosi prof. habil. dr. Vytautas Usonis.

 

Virginijos Valuckienės nuotraukos

Jaunas mokytojas Mantas Palubinskas į renginį atvyko iš Kauno. Jis šiuo metu dirba dvejose ugdymo įstaigose: Kazlų Rūdos Plutiškių ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijose. Apie konferenciją jaunasis mokytojas sužinojo iš mokyklų administracijų. Pasak jo, per mokinių atostogas – tai vienintelis renginys, kuris buvo vertas dėmesio ir tikrai puikiai suorganizuotas. Mantas pripažįsta, kad išvyks išgirdęs idėjų, kaip kitaip ir įdomiai ruoštis ne tik pamokoms, bet ir neformaliojo ugdymo veikloms. Mokytoją ypač sužavėjo akademiko prof. V. Būdos pranešimas apie elgsenos ekologiją.

 

„Esu sužavėta labai naudinga konferencija. Itin sudomino epigenetika ir onkogenetika, dėl šių dviejų pranešimų ir atvykau iš Panevėžio Raimondo Sargūno sporto gimnazijos“, – kalbėjo biologijos mokytoja Inga Mašauskienė. Ji stengsis kaip galima greičiau iš lektorių gautomis žiniomis pasidalyti su savo kolegomis. Mokytoja teigia, kad labai laukia konferencijų Lietuvos mokslų akademijoje, nes po jų gautą informaciją entuziastingai skleidžia kuo platesniam pažįstamų ratui.

 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus mokytoja Edita Daiva Jankauskienė ypač pabrėžė konferencijos reikšmingumą: „Tokio tipo konferencijos labai reikalingos, nes tai niša, kuri mokytojams leidžia įvairiapusiškai praturtinti žinias. Daug žinių suteikiantis, labai įdomus ir mokslines tendencijas atspindintis renginys. Reikia pripažinti, kad kai kurios frazės ir sąvokos yra ir mums nežinomos, bet jas pasiaiškiname ir pritaikome per pamokas. Ypač buvo įdomu išklausyti pranešimus, susijusius su genetika ir jos naujovėmis.“

 

Biologijos mokytojų asociacijos valdybos pirmininkas Simas Ignatavičius džiaugėsi aktyviu biologijos mokytojų dalyvavimu: „Tai, kad pavyko suburti beveik 200 mokytojų, yra ženklas, jog juos traukia dalykiniai susitikimai su mokslininkais. Tai taip pat rodo, kad mokytojai siekia naujovių ir aktualijų savo srityje.“

Asociacijos valdybos pirmininkas, visų mokytojų vardu, dėkojo Lietuvos mokslų akademijai, kuri bendradarbiaudama su asociacija atsakingai parinko aktualias temas ir lektorius. Mokslininkai noriai atsakinėjo į mokytojų klausimus ir džiaugėsi galimybe perteikti savo patirtis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.