Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą iš konferencijos „Ištrinkime ribą tarp mokyklos ir pasaulio“

Vasara – puikus metas atsipalaiduoti ir skirti laiko žinių tobulinimui! Siūlome mokytojams pasinaudoti proga ir pažiūrėti vaizdo pranešimus iš socialinio ir moralinio ugdymo konferencijos „Ištrinkime ribą tarp mokyklos ir pasaulio“. Konferencija skirta etikos, pilietinio ugdymo ir ekonomikos mokytojams, tačiau aktuali ir kitiems pedagogams.

 

Ateities piliečius sutalpinti į tradicinio mokymo rėmus tampa vis sudėtingiau, tad efektyvesnis būdas juos ugdyti – patyriminis, integruotas, psichologija ir neuromokslais pagrįstas mokymas. Konferencijos vaizdo įrašuose Vilniaus universiteto Psichologijos instituto profesorius Albinas Bagdonas padeda suprasti, kaip veikia smegenys, kaip padėti joms mokytis ir kaip lengviau įsidėmėti dalykus. Literatūrologas ir vadovėlių autorius dr. Saulius Žukas atkreipia dėmesį, kad šiuolaikinėje mokykloje vis daugiau dėmesio turi būti skiriama įvairių sričių patyriminiam ugdymui, su realiu gyvenimu susijusioms projektinėms veikloms. Mokytoja, mentorė Julija Ladygienė dalinasi receptu, kaip padaryti, kad kiekviena pamoka būtų įdomi ir įsimintina. Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė pasakoja apie elgsenos ekonomiką, apie tai, kas valdo mūsų sprendimus – meduolis ar botagas? Siūlome paklausyti ir diskusijos, kurioje dr. Saulius Žukas, istorijos mokytojas Tomas Statkevičius ir moksleivė Greta Gudauskaitė diskutuoja tema „Ką reiškia ugdyti pilietį?“.

 

„Socialiniai, o tuo labiau moralės mokslai mokyklose yra nugrūsti į kampą, nors jų vieta – pirmame plane. Etikos, ekonomikos, pilietinio ugdymo mokyklinių egzaminų nėra ir nereikia, bet gyvenime šie egzaminai vyksta kiekviename žingsnyje. Klasėse turi būti diskutuojama apie tai, kas vyksta realiame gyvenime, apie skurdą, ekologiją, nelygybę ir kitus svarbius reiškinius. Tai padės pamatyti, kad socialinių reiškinių centras esi tu ir pasaulį keisti reikia pradėti nuo savęs“, – konferencijoje teigė Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė, vadovėlių autorė Marija Vyšniauskaitė.

 

Žiūrėkite vaizdo įrašus, kur bebūtumėte – https://bit.ly/2Ntcgs3

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.