KTU vėl kviečia pasiruošti brandos egzaminams be streso

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas ir vienas pirmųjų žingsnių tolesnės karjeros link. Nors dažnas abiturientas suskumba ruoštis egzaminams tik pavasarį, Kauno technologijos universitetas (KTU) kviečia mokinius pamiršti paskutinės minutės stresą ir pradėti egzaminams rengtis jau rudenį, dalyvaujant nemokamų paskaitų cikle „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“.

Jau ketvirtą kartą per KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHHMF) organizuojamą renginį kviestiniai lektoriai ir KTU dėstytojai dalys patarimus apie skirtingus egzaminus ir dažniausiai pasitaikančias brandos egzaminuose daromas klaidas bei konsultuos, kaip veiksmingai ruoštis savo žinių išbandymui.

Pasak organizatorių, dažnai prastesnius egzaminų rezultatus lemia jaudulys dėl savo pasiruošimo, būsimų rezultatų, artimųjų lūkesčių ar laiko trūkumo. Dėl to labai svarbu egzaminams pradėti ruoštis iš anksto.

„Svarbu gludinti vietas, kuriose jautiesi ne toks tvirtas ir savimi pasitikintis, – įsitikinusi KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė, renginio organizatorė Indrė Baltrušaitienė. – Todėl siūlome pradėti ruoštis brandos egzaminams čia ir dabar.“

 

Šiemet 11–12 klasių mokiniams organizatoriai parengė 6 paskaitų ciklą. Per paskaitas KTU lektoriai ir kviestiniai specialistai analizuos geruosius ir bloguosius egzaminų užduočių pavyzdžius, įtrauks į praktinių užduočių atlikimą ir atsakys į papildomus klausimus.

„Svarbiausia tai, kad per pasiruošimą bus stengiamasi padėti mokiniams suprasti, kur dar reikia pasitempti“, – pasiruošimo koncepciją aiškina I. Baltrušaitienė.

Įtrauks per tūkstantį mokinių

 

Nuo spalio 23 d. iki lapkričio 27 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyksiantis nemokamas paskaitų ciklas kvies 11–12 klasių mokinius į 1–2 akademinių valandų trukmės užsiėmimus.

KTU dėstytojų ir kviestinių specialistų – mokomojo dalyko korepetitorių – vedamų paskaitų metu mokiniai galės dalyvauti ne tik lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio (anglų) kalbos, matematikos, istorijos, informatikos brandos egzaminų pasiruošimo renginiuose, bet ir veiksmingo mokymosi konsultacijoje.

Tikimasi, kad „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ įtrauks per 1 tūkst. vyresniųjų klasių mokinių iš visos Lietuvos.

 

„Remdamiesi ketverių metų patirtimi ir mokinių aktyvumu, galime drąsiai teigti, kad mokiniams šis paskaitų ciklas patinka. Iš registracijų matome, kad renginiu domisi ne tik mokiniai iš Kauno, bet ir iš Vilniaus, Anykščių, Marijampolės, Klaipėdos“, – teigia I. Baltrušaitienė.

Daugiausia dėmesio, pasak jos, kol kas sulaukia lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos brandos egzaminų pasiruošimo paskaitos. „Šios dvi paskaitos savo turiniu pritraukia po 400 mokinių“, – pastebi KTU SHMMF rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė.

Atskleis didžiausias klaidas ir patars, kaip mokytis veiksmingai

 

Pasiruošimas egzaminams tradiciškai prasidės nuo gimtosios ir užsienio kalbos brandos egzaminų konsultacijų. Vėliau vyks pasiruošimai matematikos ir istorijos brandos egzaminams. Vyresniųjų klasių mokinius KTU edukologai taip pat supažindins su įvairiomis metodikomis, padedančiomis susikaupti egzaminams, veiksmingai mokytis ir valdyti stresą.

Lapkričio 6 d. vyksiantis pasiruošimas anglų kalbos brandos egzaminui, kurį ves Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja metodininkė, valstybinių brandos egzaminų vertintoja Sandra Milčiūtė, supažindins abiturientus su egzamino struktūra ir užduotimis.

 

„Ruoštis egzaminams reikia pradėti kuo anksčiau, nes mokymosi medžiagos yra daug: reikia įgyti specifinius įgūdžius rašymo ir kalbėjimo užduotims, perprasti skaitymo, klausymo techniką, – tikina specialistė. – O laiko nėra daug, nes anglų kalbos egzaminas žodžiu – jau balandį, raštu – gegužės pradžioje.“

Paskaitoje S. Milčiūtė apžvelgs visas 4 egzamino dalis, struktūrą, užduočių tipus, parodys įvairius pavyzdžius, garso įrašus. „Atkreipsiu dėmesį ir į egzamino vertinimo reikalavimus, klaidas, kurių reikėtų vengti“, – teigia ji.

 

Istorijos brandos egzamino pasiruošimui vadovaus Kauno jėzuitų gimnazijos istorijos mokytoja, valstybinių egzaminų vertintoja Rasa Varsackytė, beveik 20 metų ruošianti abiturientus valstybiniams egzaminams. Ji taip pat pritaria, kad abiturientams egzaminams reikia ruoštis jau dabar, nes sėkmę juose lemia ne tik faktinės žinios, bet ir įvairūs informacijos apdorojimo gebėjimai (pavyzdžiui, šaltinių analizė, išvadų darymas ir pan.).

„Norint nepasiklysti tarp daugybės istorinių faktų, reikėtų juos nuolat kartotis. Taip pat būtina reguliariai „treniruotis“ atliekant atitinkamas istorines užduotis. Kitaip tariant, ruošimasis valstybiniam egzaminui yra panašus į mokymąsi vairuoti: pirmiausia išmokstamos taisyklės, t. y. istoriniai faktai, o paskui tenka ilgai vairuoti automobilį, kad įgytum reikiamus įgūdžius, mūsų atveju – gebėtum analizuoti šaltinius ir atsakyti į gana painius egzamino testo klausimus“, – pažymi istorijos mokytoja R. Varsackytė.

 

„Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ vyks nuo spalio 23 iki lapkričio 27 d. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Didesnes nei 20-ies mokinių grupes galima užregistruoti el. paštu indre.baltrusaitiene@ktu.lt.

 

11–12 klasių mokiniai jau dabar kviečiami registruotis į šiuos užsiėmimus:

PATARIMAI RUOŠIANTIS LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS EGZAMINUI

Data: spalio 23 d. (trečiadienis).
Laikas: 15.00 val.
Vedėjas: Mindaugas Grigaitis, Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė).
Registracija – http://bit.ly/2Pg3cuf.

 

PATARIMAI RUOŠIANTIS UŽSIENIO KALBOS (ANGLŲ) BRANDOS EGZAMINUI

Data: lapkričio 6 d. (trečiadienis).
Laikas: 15.00 val.
Vedėja: Sandra Milčiūtė, Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė).
Registracija – http://bit.ly/2U2xKOU.

 

PATARIMAI RUOŠIANTIS MATEMATIKOS BRANDOS EGZAMINUI

Data: lapkričio 13 d. (trečiadienis).
Laikas: 15.00 val.
Vedėjas: Leonas Narkevičius, Kauno technologijos universiteto gimnazijos matematikos mokytojas.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė).
Registracija – http://bit.ly/30B6fhZ.

 

PATARIMAI RUOŠIANTIS ISTORIJOS BRANDOS EGZAMINUI

Data: lapkričio 20 d. (trečiadienis).
Laikas: 15.00 val.
Vedėja: Rasa Varsackytė, Kauno jėzuitų gimnazijos istorijos mokytoja.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė).
Registracija – http://bit.ly/2zoTlYc.

 

KAIP MAKSIMALIAI PASIRUOŠTI EGZAMINUI ir ĮVEIKTI STRESĄ? 5 EFEKTYVIAUSI MOKYMOSI IR STRESO ĮVEIKIMO BŪDAI

Data: lapkričio 27 d. (trečiadienis).
Laikas: 15.00 val.
Vedėja: doc. dr. Laura Daniusevičiūtė, edukologė.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė).
Registracija – http://bit.ly/2KVJJL5.

 

PATARIMAI RUOŠIANTIS INFORMATIKOS EGZAMINUI

Data: spalio 28 d. (pirmadienis).
Laikas: 11.00 val.
Vieta: KTU Santakos slėnis (K. Baršausko g. 59, I salė).
Registracija – http://bit.ly/2kBHAtX.

 

KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.