Konkursas – pamoka geriausiems

Jonas Kriščiūnas

„Jei esate čia, tai jau laimėjimas – esate geriausi. O kad vertintojai priekabiai apžiūrinės jūsų darbą ir surikiuos į kažkokią eilę, tikrai nėra labai svarbu – reikia į tai žvelgti kaip į pamokymą, kur dar galite tobulėti“, – prieš skelbdama tarptautinio konkurso „Statybininkas 2019“ pradžią sakė šiuo metu Vilniaus statybininkų rengimo centro (VSRC) veiklai vadovaujanti Daina Kiršanskienė. Ir aštuonios komandos čiupo įrankius, medžiagas – užduočiai atlikti buvo skirtos 5 valandos.

 

Vertinimo komisijos pirmininkas UAB „Bauroc“ direktorius Alvidas Musius dalyvius kvietė dirbti neskubant ir pažadėjo stebėti visą darbų eigą. Jis pabrėžė, kad šį kartą, įvykdžius užduotį, sienų storio milimetrų su liniuote negaudys – labiau rūpės, kaip konkurso dalyviai supranta darbo su skiediniais ir medžiagomis technologijas, kokie būsimųjų statybininkų saugaus darbo įgūdžiai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Rūta Žukauskaitė konkurso dalyviams palinkėjo užduotį atlikti lengvai, patarė nesijaudinti, nes kiekvienoje veikloje reikia atrasti ir malonumo.

Prasidėjus darbui, VSRC Viršuliškių skyriaus dirbtuvėse liko tik konkurso dalyviai ir užduoties atlikimo vertintojai. Mokinius atlydėjusieji mokytojai išėjo mokytis. Konkurso organizatoriai jiems surengė seminarą apie technologines statybų sektoriaus naujoves, nuvežė į tikrą statybų aikštelę, kur jos taikomos.

 

O štai dirbtuvėse konkurso dalyviai vis gręžiojasi – kam sparčiau sekasi? Kažkas dar tik konstrukciją mūrija, o kažkas jau sienos apšiltinimui skirtą putplastį pjausto. Ir neramu darosi… Bet ką nors pasakyti apie pirmaujančius ar atsiliekančius galėjo tik darbų vertintojai. O jie kažką žymėjo savo užrašuose ir tylėjo.

Pirmos trys darbo valandos pralėkė akimirksniu, net mokytojų niekas nepasigedo. Vertinimo komisija džiaugėsi mokinių savarankiškumu. Pietų patiekalus virškinti nebuvo patogu – užduočiai pabaigti liko tik dvi valandos. Ir jos ištirpo. Beliko sutvarkyti darbo vietas ir laukti įvertinimo.

 

Užduoties vertintojų nuomone, trečiai vietai skirta taurė iškeliavo į Estiją. Prieš apdovanojimų dalijimą konkurso dalyviai trumpai papasakojo savo potyrius. Visų nuomonė buvo vienoda – užduotis sudėtinga. Nors prieš konkursą buvo gavę jos brėžinius ir savo mokyklų dirbtuvėse treniravosi, bet ne su tokiomis medžiagomis, kurias gavo Vilniuje. Tiesa, VSRC komanda turėjo progą išbandyti tokias medžiagas. Paaiškėjo, kad ir svečiai iš Estijos savo mokyklos dirbtuvėse su konkursui pateiktais skiediniais ir apšiltinimo medžiagomis gerai pažįstami. Antrai vietai skirta taure džiaugėsi Kėdainių profesinio rengimo centro komanda, kurioje dirbo vienintelė konkurse dalyvavusi mergina Gabija Urbonaitė. Iš šalies žvelgiant atrodė, kad ji su kolega Luku Brazinsku gali net nespėti atlikti užduoties. Dirbo neskubėdami. Spėjo, o darbas priekabiems vertintojams įtiko. Jūs tik pagalvokite – darbų vertinimo komisija apšiltinimo sienoje net tikrinamuosius pjūvius padarė. VSRC komandos – Tomašo Bakšanskio su Edgaru Grigoravičiumi – tai nejaudino. Juos mokytojai Arūnas Aleliūnas ir Antanas Česas taip ištreniravo, kad vaikinai užtikrintai atėjo pasiimti didžiausios taurės. Jie tapo konkurso „Statybininkas 2019“ nugalėtojais.

 

Konkursą „Statybininkas 2019“ organizavo „Henkel Balti OU“, „Ceresit“, UAB „Bauroc“, UAB „Finnfoam“, Lietuvos statybininkų asociacija, VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras, Architektūros ir statybos profesinio mokymo metodinė komisija.

Dėl taurių varžėsi 8 komandos: Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai Alvidas Cibulskis ir Jonas Reketis (ruošė mokytojos Asta Grikštienė ir Ina Liniova), Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai Tomašas Bakšanskis ir Edgaras Grigoravičius (ruošė mokytojai Antanas Česas ir Arūnas Aleliūnas), Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai Lukas Brazinskas ir Gabija Urbonaitė (ruošė mokytojai Vida Radavičienė ir Alvydas Beteika), Telšių regioninio profesinio mokymo centro mokiniai Tadas Kasparavičius ir Vilius Mikalauskas (ruošė mokytojai Ramūnas Bunkevičius ir Edmondas Kumža), Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai Valentinas Vepštas ir Kornelijus Ružinas (ruošė mokytojai Gintaras Jevarauskas ir Jūratė Baltramaitytė), Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai Mantas Gintalas ir Tomas Skruibis (ruošė mokytojai Domininkas Niūniava ir Vida Karvauskienė), Kauno technikos profesinio mokymo centro mokiniai Domantas Grinevičius ir Antanas Petravičius (ruošė mokytojai Edmantas Viliušas ir Zoras Karvelis), iš Estijos Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus mokyklos atvyko mokiniai Vadimas Kaluginas ir Vladislavas Ivanovas (ruošė mokytojai Nikolay Zabegaevas ir Vladimiras Smirnovas).

 

Prizininkams Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė Rūta Žukauskaitė įteikė ir diplomus su ministro Algirdo Monkevičiaus parašais. Rėmėjų dovanomis džiaugėsi visi dalyviai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.