Komunikacijos priemonių įtaka žmogui 

Marytė Žuromskienė
,
Alytaus Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja, MIR programos koordinatorė

Sausio 31 d. Alytaus Putinų gimnazijoje viešėjo Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovas Povilas Šklėrius. Jis skaitė paskaitą „Nuo piešinių urvuose iki socialinių tinklų. Komunikacijos iššūkiai ir galimybės“ I, III ir IV klasių gimnazistams. Mokiniai turėjo galimybę pagilinti MIR (Medijų ir informacinio raštingumo) žinias, kurios šiandieniniame gyvenime vaidina vis svarbesnį vaidmenį. (MIR programa gimnazijoje integruota į mokomuosius dalykus.)

 

Piešiniai urvuose, dūmų signalai, pašto balandžiai – primityvios žmonijos komunikacijos priemonės, skirtingu metu leidusios jai išgyventi. Tačiau besivystant žmonijai, komunikacija ėmė vaidinti vis svarbesnį vaidmenį žmonių gyvenime. Atsiradusi pašto sistema, spauda, žiniasklaida, telegrafas, telefonas, radijas ir televizija, internetas keitė ne tik žmonių komunikavimo būdus, bet ir jų gyvenimo įpročius. Dabar, gyvenant socialinių tinklų eroje, naujos komunikacijos priemonės ne tik suteikia neribotas bendravimo galimybes, bet ir kelia naujus iššūkius. Svarbu suprasti kaip socialiniai tinklai ir žiniasklaida yra išnaudojama politikai, viešiesiems ryšiams, reklamai ir rinkodarai.

 

Pamokos metu, analizuojant įvairius pavyzdžius (nuo politinės komunikacijos iki reklamos), buvo pasakota kaip įvairios komunikacijos priemonės gali daryti įtaką žmonėms, kaip tai veikia ir kokius rezultatus nulemia. Taip pat aptarti ir komunikacijos specialistų, dirbančių skirtingose komunikacijos ir informacijos vadybos srityse, vaidmenys.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

  • Herbertas

    Ar ne vakardiena šitoks pranešimas? Dirbtinis intelektas švietime privalo tapti kasdienybe.

    • MARIJA

      Gerb. Herbertai, drįstu pareikšti, kad TAI NE VAKAR DIENA, o ŠIANDIENOS AKTUALIJOS ir LABAI SVARBIOS.