Kelionė į pasakų šalį

Gitana Kaunienė
,
specialioji pedagogė, logopedė

Šakių lopšelyje-darželyje „Klevelis“ balandžio 1–5 d. karaliavo pasakos, nes vyko trumpalaikis projektas „Kelionė į pasakų šalį“. Projekto tikslas – paskatinti tėvelius skaityti savo mažyliams knygeles, supažindinti vaikus su pasakų herojais, įgyti naujų potyrių, žinių ir įgūdžių, nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius, turtinti žodyną, lavinti dėmesio koncentraciją, smulkiąją motoriką ir kt. Taip pat stiprinti pasitikėjimą ir artumą, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vaiko, tėvų ir pedagogų, logopedų, įstaigos bendruomenės.

 

Pirmadienį vaikų laukė staigmena. Savo vaikystėje mėgtas pasakas sekė arba skaitė lopšelio-darželio direktorė, pavaduotoja ugdymui, pavaduotoja ūkio reikalams, buhalterė, sekretorė, virėjos, sandėlininkė.

Antradienį – Tarptautinės vaikiškos knygos ir Kristijono Anderseno gimimo dieną – vyko akcija „Daktaras Aiskauda gydo knygeles“. „Smalsučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai (su pačių pasigamintomis gydytojų kaukėmis) apsilankė Šakių savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur „gydė“ knygeles, apžiūrėjo Kęstučio Kasparavičiaus knygų parodėlę, pamatė naujas Brailio raštu parašytas knygas vaikams. Kaip elgtis skaitant knygą? Kaip prisiminti vietą, kurioje skaitei? Šią problemą padeda išspręsti knygų skirtukai. Bibliotekininkės išmokė pasigaminti nuotaikingus skirtukus ir padovanojo K. Kasparavičiaus knygeles „Braškių diena“ ir „Linksmos lietuvių pasakaitės“. Kitų grupių vaikučiai, taip pat pasipuošę gydytojų kaukėmis, „gydė“ knygeles grupėse. Ši akcija buvo tęsiama ir namuose.

 

Trečiadienį grupėse savo vaikystėje mėgtas pasakas skaitė ir sekė vaikučių tėveliai, seneliai, broliukai, sesutės. Tai suteikė daug gerų emocijų ir naujų potyrių ne tik ugdytiniams, bet ir jų artimiesiems. Į projektą noriai įsitraukė ir tėveliai. Jie gavo užduotis: vykdyti ir fiksuoti veiklų tęstinumą namuose, kartu su vaiku išrinkti gražiausią žodį, jį papuošti, skaityti vaikams valantis dantukus, kojas sumerkus į vandenį, atsigulus, parke ant sūpynių ir t. t.

Ketvirtadienio tema „Lagamino paslaptys“: žaisti kalbos žaidimai, surengtos estafetės, žiūrėti filmukai apie knygelių gaminimą, klausyta pasakų įrašų, puošta savo vardo pirma raidė, piešti girdėtų pasakų veikėjai, o priešmokyklinėse grupėse – inscenizuotos pasakos „Pirštinė“, „Trys paršiukai“.

Penktadienio popietę projektą vainikavo Paluobių bendruomenės atstovų suvaidinta pasaka „Trys paršiukai“. Vaikai susidomėję sekė veikėjus, išgyveno daug smagių emocijų ir su gera nuotaika skirstėsi į namus.

 

Gražiai ir prasmingai ši savaitė įsipynė į ugdymo(si) procesą, uždegdama vaikų ir tėvų širdyse meilę knygai, lietuviškam žodžiui, nes pasaka padeda augti, tobulėti ir keistis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.