Kalbos šventė

Pedagoginėje kolegijoje Černiachovske (Įsrutyje) vyko Kaliningrado srities mokinių ir studentų 17-oji lietuvių kalbos olimpiada, į kurią atvyko 56 pirmojo olimpiados etapo nugalėtojai. Šį kartą olimpiada buvo skirta pirmosios lietuviškos Martyno Mažvydo išspausdintos knygos 470-mečiui paminėti.

Renginys prasidėjo Rusijos ir Lietuvos valstybių himnais. Per olimpiados atidarymą aš, Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas, pacitavau Martyno Mažvydo žodžius: „<…> kad mūsų gimtasis žodis tarnaudamas gyvas išliktų ir būtų perduotas ainiams.“

Olimpiados dalyvius šiltai sveikino Pedagoginės kolegijos direktorės pavaduotoja Olga Sašniova, LR generalinio konsulato Kaliningrade kultūros atašė Raminta Gecevičienė.

 

Dobrovolsko (Pilkalnio) lietuvių kalbos mokytoja Alma Janvariova pristatė vaizdo įrašą apie etnokultūrinę veiklą. Šiais metais jos įkurti vaikų kolektyvai – vokalinė grupė „Saulutė“ ir folkrolo ansamblis „Malūnėlis“ – sėkmingai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“.

Olimpiados užduotys (deklamavimas, kalbėjimas, kalbos vartojimo testas ir kūrybinio rašinio pristatymas) buvo atliekamos 2–4, 5–7, 8–9, 10–11 klasių ir studentų grupėse.

 

Olimpiados prizininkais tarp skaitovų tapo Ilona Kobizkaja, Jana Bogdanova, Kamila Kuramajeva, Julija Vinogradova, Karina Karčevskaja iš Nemano (Ragainės) 2-osios vidurinės mokyklos (mokytojos Vida Martišauskienė ir Jolanta Valskienė), Lidija Petraitytė iš Sovetsko (Tilžės) vaikų kūrybos centro (mokytoja Tatjana Pavlova), Olga Asakavičius iš Dobrovolsko (Pilkalnio) vidurinės mokyklos (mokytoja Alma Janvariova), Gabrielė Averlingytė ir Aistė Linaraitė iš Kaliningrado (Karaliaučiaus) 35-ojo licėjaus (mokytojas Algirdas Karmilavičius), Rimas Belkevičius iš Pobedino (Eitkūnų) vidurinės mokyklos (mokytoja Tatjana Rodenko), Tamila Christova iš Sovetsko (Tilžės) 3-iosios pagrindinės mokyklos (mokytoja Vita Kovalenko), Ksenija Ivanova iš Liudviko Rėzos sekmadieninės mokyklos (mokytoja Laima Meščeriakova), Ana Černova iš Polesko (Labguvos) vidurinės mokyklos (mokytoja Audra Lastauskienė), Aleksandras Rodenko iš Zelenogradsko (Kranto) vidurinės mokyklos (mokytoja Tatjana Rodenko).

 

Geriausiai kalbos vartojimo testą atliko Viktorija Belkevičiūtė iš Pobedino (Eitkūnų) vidurinės mokyklos (mokytoja T. Rodenko), Eglė Makėjeva iš Sovetsko (Tilžės) vaikų kūrybos centro (mokytoja T. Pavlova), Rodionas Gorodenko iš Kaliningrado (Karaliaučiaus) Kaliningrado internatinės mokyklos-licėjaus (mokytojas A. Karmilavičius). Tarp studentų šioje pozicijoje geriausiai pasirodė Povilas Kabančiukas ir Irina Goriuk iš Imanuelio Kanto Baltijos federalinio universiteto (dėstytoja Violeta Lopetienė), Siuzana Grafova iš Pedagoginės kolegijos (dėstytoja T. Rodenko).

Olimpiados laimėtojai buvo apdovanoti organizacinio komiteto diplomais. Visiems kitiems dalyviams įteikti padėkos raštai.

Per pažintinę pertraukėlę olimpiados dalyviai stebėjo pagal lietuvišką legendą apie gintaro atsiradimą sukurtus du animacinius filmus: „Gintaro pilis“ (1959 m., kino studija „Sojuzmultfilm“) ir „Jūratė ir Kastytis“ (parengtas Kaliningrado srities moksleivių kūrybinėje stovykloje „Palikimas“ 2017 m.

 

Per olimpiadą įvardyti ir apdovanoti internetinės viktorinos „Knygų spausdinimo pradžių pradžia“ nugalėtojai ir prizininkai. Viktorina skirta Martyno Mažvydo pirmosios išspausdintos lietuviškos knygos 470-mečiui paminėti.

Lietuvių kalbos olimpiados organizatoriai širdingai dėkoja LR švietimo ir mokslo ministerijai, LR generaliniam konsulatui Kaliningrade ir kitiems palaikiusiems bei prisidėjusiems…

 

Aleksas BARTNIKAS

17-osios lietuvių kalbos olimpiados organizacinio komiteto pirmininkas

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.