Kalba ir technologijos padeda mokytis įvairiau

Neringa Maskoliūnienė, Oksana Nečajeva
,
Kėdainių „Ryto“ prog-jos anglų kalbos mokytojos

Skaitmeninės technologijos atveria galimybes keliauti, pažinti naujas šalis ir kultūras, mokytis kalbų, susipažinti su įvairiais žmonėmis. Tokios galimybės atsiveria ir mūsų progimnazijos mokiniams bei mokytojams, dalyvaujantiems tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Skaitmeninis turizmo vadovas panaudojant IKT“. Dalyvaudami šiame projekte, galimybę aplankyti piečiausiąTurkijos dalį, susipažinti su jos kultūra bei pagilinti anglų kalbos ir informacinių komunikacinių technologijų žinias turėjo ir mūsų progimnazijos 7 klasės mokinys Paulius Stravinskas, 8 klasių mokiniai Liepa Vanagaitė, Vakaris Markevičius, Paulius Pagirskas bei mes, mokytojos Neringa Maskoliūnienė ir Oksana Nečajeva. Kovo mėnesį kartu su kitais projekto partneriais iš Portugalijos, Lenkijos, Vokietijos, Italijos ir Turkijos susitikome Vakifbanko Ataturko vidurinėje mokykloje Anamūro mieste, Turkijoje.

 

Per susitikimą vyko fotografo paskaita, po kurios įgytas žinias ir patarimus mokiniai taikė praktiškai, lankydami ir fotografuodami žymias Anamūro vietas. Vėliau įtemptas darbas vyko mokyklos klasėje prie kompiuterių, kur visas padarytas nuotraukas reikėjo peržiūrėti, redaguoti ir atrinkti geriausias, kurios pateks į per projektą kuriamus 3D muziejų, „Google“ žemėlapį ir elektroninį turizmo vadovą. Fotografavimas ir nuotraukų redagavimas buvo ne vienintelė patirtis. Mokiniai taip pat turėjo pasigaminti aitvarus ir dalyvauti aitvarų leidimo konkurse paplūdimyje. Pagaminti aitvarą – vienas juokas, ypač kai tau padeda mokytojas, o kad jis skristų – tikras iššūkis. Puiki proga pajusti šalies atmosferą, susipažinti su papročiais ir tradicijomis, pagyventi vietos gyventojų gyvenimą mokiniams buvo suteikta apgyvendinant juos vietos mokyklos mokinių šeimose, kurios visą viešnagės laiką jais rūpinosi kaip savais.

 

Visą susitikimo savaitę intensyviai dirbo ne tik mokiniai, bet ir mokytojos. Jos taip pat tobulino savo IT srities gebėjimus, kad vėliau įgytas žinias galėtų pritaikyti darbe, susipažino su tokiomis programomis kaip „Trello“, „Shotcut“, „Editor.pho.to“, „Plickers“, aptarė projekte jau nuveiktus ir dar laukiamus darbus.

Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Mokiniai ir mokytojai, jau grįžę namo, pasidaliję įspūdžiais ir patirtimi, ruošiasi ir laukia kito susitikimo Lenkijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.