Kaip sutinkame Lietuvos brandos metus?

Artėjant Lietuvos jubiliejui, kviečiame apmąstyti savo etninės tapatybės, grįstos bendra kalba, kultūra, bendru savos kilmės bei istorijos suvokimu, svarbą. Mokyklose su mokiniais kalbama, kodėl svarbu pajusti vienybę, perimtą iš tėvų ir senelių, saugant savitą mūsų tautos gyvenimo būdą. Kalbama ir apie tai, kodėl svarbu ne tik suremti pečius, kai skauda, kai tenka ginti namus, bet ir būti šeima tvarkant ir prižiūrint savo aplinką, puoselėjant tradicijas. Kuo gi mes, Vilniaus Senvagės gimnazija, žengdami į 2018 metus, galime pasidžiaugti?

 

2017 m. projektas „Iš močiučių skrynios“ pakvietė gimnazijos bendruomenę tapti atsakinga savo aplinkos kūrėja, aktyviai įsitraukti į tradicinių vertybių puoselėjimą, paskatino kurti ir kartu pasidžiaugti rezultatais. Taip pradėjome valstybės šimtmečiui skirtas veiklas.

 

Prieš didžiąsias metų šventes susibūrusi gimnazijos bendruomenė, vadovaujama dailės ir technologijų mokytojų Dalios Žabaitės ir Daivos Sasnauskienės, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse: išmoko pasigaminti langų papuošimus, pasidalinę užduotis ir įtraukę į papuošimų gamybą savo šeimų narius, sukūrė vientisą gimnazijos langų dekoraciją. Ši veikla skatino bendrumo jausmą, prasmingą bendravimą šeimose, atsakomybę už savo aplinką.

 

Dar viena tradicinė projekto veikla – Gerumo akcija. Gimnazijos bendruomenė surinko dovanų (įvairių žaislų, žaidimų), o mokiniai, sukūrę šventinę programą ir persirengę pasakų personažais, kartu su mokytojomis Elena Černiene, Vaiva Šarmavičiene ir Rūta Čėsniene dalyvavo Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos kalėdinėje šventėje. Kurdami šventę vaikams ir patys tapome jautresni, patyrėme stebuklą, dovanodami savo šilumą kitiems, apdovanojame ir save. Suvokėme, kaip svarbu palaikyti tuos, kuriems sunku, pasimokėme iš jų optimizmo, gyvenimo džiaugsmo.

 

Pasitinkame Lietuvos šimtmetį pasiruošę ne tik švęsti, bet ir priimti naujus iššūkius, suvokdami kiekvieno atsakomybę už savo šeimą, bendruomenę, šalį. Kaip pasiruošėte Jūs?

 

Rūta Čėsnienė

Senvagės g-jos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Daiva Lebednikaitė

Direktorės pavaduotoja ugdymui

 

Griežtai draudžiama svietimonaujienos.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, perkurti ar platinti kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svietimonaujienos.lt kaip šaltinį.