Kai stebuklai tęsiasi…

Aurelija Dirginčienė
,
projekto koordinatorė, pradinių klasių mokytoja
Rimantė Vargalienė
,
mokytoja

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokiniai ne vienerius metus dalyvauja „Nordplus“ projektuose. Praėjusiais mokslo metais džiaugėmės projektu „Stebuklai mokslo šalyje“ (angl. „Wonders in the Country of Science“). Projektas pateisino visų partnerių lūkesčius, todėl teikta nauja paraiška ir laimėtas finansavimas „Nordplus“ ir „eTwinning“ projektui „Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ (angl. „Wonders of the Digital World“).

 

Projekto veiklos prasiplėtė ir šiemet mokiniai ne tik atlieka įvairius bandymus, eksperimentus, stebėjimus, bet ir veiklas perkelia į skaitmeninį pasaulį. Po pirmųjų įtemptų projekto mėnesių, per kuriuos buvo kuriami logotipai, atliekami bandymai, susipažinta su micro bitais, į projekto susitikimą Danijos Sct. Jacobi mokykloje išlydėti 5b klasės mokiniai (Domantas Sruogis, Ūla Puzaraitė, Saulė Chrapač, Elzė Kirnaitė ir Oskaras Poškus), pradinių klasių mokytoja Ingrida Karskienė, matematikos mokytoja Rimantė Vargalienė. Pasiruošimas nebuvo lengvas – mūsų mokinukams teko paruošti ir demonstruoti bandymus. Nereikia pamiršti, kad projekto bendravimo kalba ne gimtoji lietuvių, o anglų. Jau pirmąją dieną projekto dalyviai susidūrė su iššūkiais, patyrė daug įspūdžių. Savus mamą ir tėtį pakeitė naujųjų draugų tėveliai, kurie kooperavosi ir suorganizavo šaunų susipažinimo vakarėlį bei visą savaitę rūpinosi tiek mūsų, tiek partnerių iš Estijos ir Latvijos mokiniais. Džiugu buvo sekti projekto susitikimo veiklas tiesiogiai (internetinėje erdvėje) ir didžiuotis, kaip puikiai penktokai įveikė jiems skirtą užduotį. Saulė atliko bandymą su smėliu, Elzė ir Ūla – su krakmolu, Domantas gamino dramblio dantų pastą ir sukūrė „bombą“.

 

Projekto dalyviai mokėsi ne tik dirbti su micro bitais, bet ir prisijaukinti „Twinspace“. Internetinėje erdvėje teko įkelti darbus, juos komentuoti. Susipažino ir patys gamino danų mokinių mėgstamus patiekalus, dalyvavo orientavimosi veiklose, kaip danai švenčia Heloviną, patys mielai į šią veiklą įsitraukė.

Projekto dalyviai aplankė Esbjergą ir jame esantį jūros muziejų. Vaikai susipažino su naftos kilme ir jos išgavimo būdais, valdydami virtualų helikopterį, galėjo pasijusti tikrais pilotais, stebėjo jūros gyvūnus akvariumuose, matė ruonių treniruotę ir dalijosi įspūdžiais vieni su kitais. Programą vainikavo galimybė pasportuoti puikiai įrengtoje žaidimų aikštelėje. Tėveliai Lietuvoje net juokavo, jog vaikai tiek užimti, kad pamiršta ir neturi laiko paskambinti į namus.

Mūsų mokyklos komanda rado laiko apsilankyti ir įspūdingame Legolande.

 

Sunku buvo atsisveikinti su naujaisiais draugais, bet mintis, kad jie atvyks sausio mėnesį, neleidžia liūdėti. Prasideda pasiruošimas naujam projekto susitikimui!

Projektas – puiki galimybė ir mokiniams, ir mokytojams tobulėti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.