Jeigu visi mylėsime savo Tėvynę

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ prog-jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Kartu su visa Lietuva Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos bendruomenė švenčia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jau nuo vasario pradžios mokykla pradėjo puoštis trispalvėmis, piešiniais, karpiniais, molio dirbiniais, jaunųjų kraštotyrininkų surinkta medžiaga apie mūsų krašto istoriją. Progimnazijos erdves nuspalvino parodos: „Atkurtai Lietuvai 100“, „Aš piešiu Lietuvą“, „Kartu mes – Lietuva“, „Lietuvių liaudies raštai ir simboliai“, „Šimtas gražiausių žodžių lietuvių kalbai“. Mokomųjų kabinetų duris padailino trispalviais kamienais pasidabinę ąžuolai, klevai, beržai, kaštonai, liepos. Kiekvienoje kertelėje buvo galima pajusti artėjančios didingos šventės dvasią.

Vyresniųjų klasių mokiniams vyko pamoka-viktorina „Ką žinai apie Lietuvą“. Per ją jaunuoliai galėjo pasitikrinti žinias ir dar daugiau sužinoti apie savo tėvynę. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros kapinėse mokiniai uždegė pagarbos ir atminimo ugnelę ant Lietuvos savanorių kapų. Vasario 15 d. mokykloje vyko šventinis minėjimas. Mokiniai šoko, dainavo, deklamavo, o šventėje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja Monika Radinkovienė pasveikino mokyklos bendruomenę ir įteikė dovaną – 1918 m. Lietuvos Valstybės Tarybos nuotraukos ir Lietuvos Nepriklausomybės akto kopijas.

Renginio pabaigoje progimnazijos direktorius Romualdas Grilauskas padėkojo viešniai už dovaną, mokiniams už koncertą, visiems ugdytiniams ir mokytojams padovanojo po šventės atminimo ženklelį „Atkurtai Lietuvai 100“ ir priminė: „Jeigu visi mylėsime savo tėvynę, jeigu būsime vieningi, dori, ryžtingi, tada tapsime neįveikiami ir išsaugosime savo nepriklausomybę, taip sunkiai geriausių tautos sūnų iškovotą.“

Griežtai draudžiama svietimonaujienos.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, perkurti ar platinti kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svietimonaujienos.lt kaip šaltinį.