„JBG Robotics“ tarptautiniame robotikos festivalyje „Robotex 2019“

Renata Burbaitė
,
Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokytoja

Antrus metus iš eilės Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos robotikos komanda „JBG Robotics“ dalyvavo viename didžiausių pasaulyje robotikos festivalyje „Robotex“, kuris lapkričio 29 d. – gruodžio 1 d. vyko Estijoje, Taline. Į Taliną vyko 16 žmonių komanda, vežėmės 30 robotų, jie dalyvavo 6 rungtyse.

 

Lego linijos sekimo rungtyje varžėsi 46 robotai. 4 robotus šiai rungčiai sukonstravo ir suprogramavo mūsų komandos nariai Laurynas Žukauskas, Paulius Židonis, Simas Markevičius, Juras Ezerskis, Arminas Bražėnas, Kipras Lukoševičius ir Dominykas Židonis. Prieš varžybas organizatoriai dalyviams neleido išbandyti trasos ir pagerinti robotų valdymo programų, todėl pagrindinis šioje rungtyje dalyvaujančių komandos narių tikslas buvo įveikti trasą. Jį pasiekėme ir tuo labai džiaugiamės.

„MakeBlock“ linijos sekimo rungtyje iš viso dalyvavo 65 robotai. Mūsų komanda varžyboms registravo 10 mbotų. Juos konstravo ir programavo visi 15 komandos narių. Geriausiai sekėsi Dominyko Židonio, Juro Ezerskio ir Armino Bražėno robotui „Random“, rungtyje laimėjusiam 3 vietą.

 

Mini sumo kategorijos varžyboms buvo registruoti 54 robotai. „JBG Robotics“ komandos nariai Vasarė Pilkaitė, Paulius Jasėnas ir Kipras Lukoševičius kovoms sukonstravo robotus „Lempute5000“, „Yote“ ir „Mint“. Labai džiaugėmės, kad baigiamajame etape kovėsi Vasarės ir Pauliaus robotai.

Lego sumo jaunesniųjų grupėje varžėsi 150 robotų, kurie buvo suskirstyti į 13 grupių. Mato Staigvilos robotas „Bouncy Bouncy“ savo grupėje buvo pirmas ir pateko į finalą. Lego sumo vyresniųjų grupėje užregistruoti 93 robotai. Mūsų komanda į varžybas vežėsi 8 robotus, 4 iš jų kovojo finale. Vyresniųjų grupėje kovojusius robotus konstravo ir programavo Kipras Lukoševičius, Juras Ezerskis, Ignas Grigalavičius, Erikas Laužadis, Arminas Bražėnas, Dominykas Židonis, Martynas Barzda, Mangirdas Demenkovas ir Klaudijus Juodviršis. Geriausiai sekėsi Kipro robotui „Turtle“, kuris laimėjo 3 vietą. 3 kg LEGO sumo kategorijoje registruoti 39 robotai. Šios robotų kategorijos kovose dalyvavo 3 mūsų komandos robotai, kuriuos konstravo ir programavo Simas Markevičius, Paulius Jasėnas, Kipras Lukoševičius, Arminas Bražėnas, Juras Ezerskis ir Dominykas Židonis. Robotas „Falling 4you“ tapo 3 kg LEGO sumo kategorijos laimėtoju. Komandos nuotaikas ir pergalės džiaugsmą geriausiai atspindi nuotraukos ir filmuoti kadrai.

 

Kaip komandos vadovė itin džiaugiuosi jos nariais, kurie atidavė visas jėgas ir dar daugiau, kad pasiektų tokius rezultatus. Sunku rasti žodžių, kurie tinkamai apibūdintų jaunimo ištvermę, kantrybę, atsakingumą. Žaviuosi komandos jaunatvišku maksimalizmu, kūrybingumu, sugebėjimu susitelkti siekiant bendro tikslo.

Turime puikią palaikymo komandą – tėvelius ir senelius, seses ir brolius, dėdes, tetas, draugus, mokytojus, gimnazijos alumnus, kurie įkvepia nesustoti.

Žinoma, būtų sunku išvykti į varžybas ir siekti rezultatų, jei neturėtume rėmėjų. Komandą remia Panevėžio miesto savivaldybė, įmonės „Achatas“, „duino.lt“, „JBG Alumni“. Nuoširdžiai jiems dėkojame.

 

Ir pabaigai komandos sėkmės formulė:

Sėkmė = Didelis noras siekti savo svajonių + Tarpusavio pagarba + Pagalba vienas kitam + Atvirumas bendradarbiavimui + Tikėjimas tuo, ką darai + Puiki palaikymo komanda + Rėmėjai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.