Jaunuosius muzikus pakvietė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija

Irina Paberžienė, Kristina Tuinylienė
,
konferencijos organizatorės

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija šiais mokslo metais įsikėlė į naują pastatą Gerosios Vilties gatvėje. Mūsų bendruomenė džiaugiasi erdvia mokykla bei naujomis galimybėmis ir nori dalytis tuo su mokiniais. Kovo 6 d. organizavome metodinę-praktinę konferenciją „Ugdymo Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje galimybės ir perspektyvos“. Mokiniai ir mokytojai iš 18 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų apžiūrėjo konservatorijos pastatą, erdvias klases, naujus instrumentus, aplankė jaukų bendrabutį, esantį šalia.

 

Konferencijoje buvo pristatyta konservatorijos istorija, ugdymo galimybės. Konservatorija turi gimnazijos statusą, kartu su bendrojo ugdymo disciplinomis yra vykdomos ir muzikinio ugdymo programos. Į konservatoriją kviečiame mokytis mokinius, baigusius 8 bendrojo ugdymo klases. Čia galima pasirinkti patinkančią atlikėjo raiškos specializaciją. Baigę konservatoriją, mokiniai dažnai renkasi tęsti studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ar muzikos akademijose kitose Europos Sąjungos šalyse. Kai kurie abiturientai sėkmingai studijuoja kalbas, ekonomiką, mediciną, tarptautinius santykinius šalies ir užsienio universitetuose.

 

Konferencijos organizatoriai, norėdami išsiaiškinti jaunųjų muzikų interesus ir planus, kartu su muzikos ir meno mokyklų mokytojais atliko diagnostinį tyrimą. Jame dalyvavo 312 mokinių iš 16 Lietuvos mokyklų. Tyrimo rezultatus aptarėme per konferenciją. Smagu, kad net 99 proc. tyrime dalyvavusių mokinių pažymėjo, kad jiems patinka muzika, daugelis jos klausosi dažnai ir mėgsta apie ją skaityti. Mums buvo įdomu, kodėl vaikai lanko muzikos mokyklas, su kokiais sunkumais susiduria. Jų atsakymai į šiuos klausimus matomi paveikslėliuose.

 

Konservatorijos bendruomenei aktualiausia buvo trečioji anketos dalis, kur mokinių klausėme, ką jie žino apie Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatoriją. Deja, daugelis mokinių nežinojo, kad Vilniaus konservatorija turi gimnazijos statusą, kad ją baigus galima stoti į bet kurį pasaulio universitetą ir t. t. Konferencijos dalyvių buvo prašoma pasidalyti informacija apie Vilniaus konservatoriją savo mokyklose.

 

Konferencijoje dalyvavę mokiniai surengė nuotaikingą koncertą. Svečiai džiaugėsi gražia ir jaukia mokykla. Per diskusijas nutarėme, kad šis susitikimas buvo labai naudingas. Visi konferencijos dalyviai pritarė, kad reikia plėtoti profesinį bendradarbiavimą tarp mokyklų, kad galėtume kartu kūrybiškai ugdyti jaunuosius muzikus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.