Jau kelyje!

Aušra Židžiūnienė
,
„Švietimo naujienų“ korespondentė

„Į švelnų rudenėjimą panyra pirštai. / Galiukuos jų virpėjimas miglų. / O vasara išeina, ji nemiršta. / Tik tie lašai voratinkliuos. Graudu.“ (J. Norvaišienė)

Šiandien iš Katedros aikštės išriedėjo 47 mokykliniai autobusiukai, pasieksiantys miestų, miestelių ir atokių gyvenviečių mokinius ir mokytojus. Jų perdavimo savivaldybėms renginyje dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Vilniaus arkivyskupas, metropolitas Gintaras Grušas, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, mokiniai, mokytojai, savivaldybių atstovai.

„Jau tapo tradicija pasitinkant naujuosius mokslo metus susirinkti draugėn ir daugybei Lietuvos mokinių suteikti galimybę pasiekti mokyklas greičiau, o visų svarbiausia – saugiau. Geltonasis autobusiukas – tai galimybė nuvykti į mokslinius konkursus, sporto varžybas, repeticijas, šventes… Kartu tai ir galimybė mokiniams atrasti dar neregėtą Lietuvą bei sutaupyti laiko, kuris itin svarbus vis greitėjančiame šiandieninių technologijų pasaulyje“, – tokiais žodžiais autobusiukų perdavimo savivaldybėms ceremoniją pradėjo renginio vedėjas Rolandas Vilkončius.

 

Savivaldybių, mokytojų ir mokinių pasveikinti atvykęs Ministras Pirmininkas S. Skvernelis pasidžiaugė, kad itin smagu prieš Rugsėjo 1-ąją matyti ištisą karavaną mokyklinių autobusų, pasklindančių po visą Lietuvą, ir palinkėjo, kad kelias autobusiuku visada būtų saugus ir prasmingas.

„Šie autobusiukai – tai dar viena investicija į vaikų ateitį. Pažvelkite, kokia graži jų spalva… Ji tokia – neatsitiktinai. Visame pasaulyje pasirinkta būtent ši spalva, greičiausiai todėl, kad ji artima saulės šviesai. O mums tai dar ir vilties spalva, esanti valstybės vėliavoje. Tai ne tik susisiekimo priemonė, bet ir gražus simbolis. Svajokite ir pildykite savo svajones, matykite Lietuvą, pažinkite ją, tobulėkite. Šie autobusiukai padės Jums atverti šalies atokiausias erdves. Sėkmingos visiems Rugsėjo 1-osios. Būkime ir visi kartu tobulinkime švietimo sistemą“, – ragino švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius.

 

Šalčininkų r. Dieveniškių Ryto gimnazijos, kuriai atiteko jubiliejinis 1100 autobusiukas, 3g klasės mokiniai dėkojo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir pastebėjo, kad dabar be vargo galės lankyti savo mėgstamus būrelius, atvykti į konsultacijas arba net kartais ilgiau pamiegoti ryte. Pasak jų, ši Rugsėjo 1-oji daug didesnė šventė jų mokyklai, nei įprasta.

 

Šiemet mokykloms nupirkti 47 mokykliniai autobusai „IVECO“ už beveik 2 mln. eurų. Autobusai skirti specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems vaikams pavežti, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo. Mokykliniais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.

Nuo 2000 m. iš viso mokykloms nupirkta 1112 autobusiukų.

Nupirktuose mokykliniuose autobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

 

Praėjusiais mokslo metais į ugdymo įstaigas mokykliniais autobusais vykdavo per 20 tūkst. mokinių.

Vilniaus arkivyskupo, metropolito Gintaro Grušo pašventinti autobusiukai su palaiminta švietimo bendruomene jau kelyje…

 

Renatos Česnavičienės nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.