Įspūdžiai po projektų mugės

Pilnutėlis autobusas beauštant išriedėjo iš mokyklos kiemo. Kelionės tikslas – Klaipėdos Gedminų progimnazijoje V nacionalinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė“. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos delegacija vežė pristatyti mokinių pamėgtus projektus. 1a kartu su savo mokytoja Aurelija Dirginčiene – „eTwinning“ projektą „ABC tai tik pradžia“. Tai projektas, kuriame dalyvauja pirmokai iš keturių Lietuvos mokyklų, dalijasi įvairiomis veiklomis (pasakų iššūkis, kūrybiniais darbeliais apie raides, kuria vieni kitiems užduotis, sveikinimus, mokosi vieni iš kitų). 3c klasės mokiniai (mokytoja Diana Kontrimienė) – „eTwinning“, „Erasmus+“ projektą „Alisa stebuklų šalyje“ („Alice in Wonderland“). Šiame projekte vaikai gilinasi į savo šalies (šalių) šaknis, mokosi priimti kitokius bendraamžius. Trečios klasės mokiniai mugėje pristatė projekto stendą, kuriame puikavosi paskutinės projekto temos darbai: siurrealizmas ir S. Dali. 4a klasės atstovai (mokytoja Ingrida Karskienė) džiaugėsi Sveikatiados projektu. Pristatė bandymą apie rūgščių poveikį dantims, sveiką mitybą ir judėjimą. 5b klasės projektininkai (mokytoja Rimantė Vargalienė) – itin aktyvūs „Nordplus“, „eTwinning“ projekte „Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ („Wonders of the digital world“). Jie stende pristatė įdomiausias vykdytas veiklas, projektų susitikimus ir mokinių mintis apie projektą, jo svarbą bei naudą. 5d klasės mergaitės, „Erasmus“ KA1 projekto „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“ dalyvės, pateikė nedidelę dalelę vykdomo projekto veiklos „Ką pasakyčiau savo bendraamžiams, jeigu būčiau baltas“ (mokytojos Živilė Leinartienė, Vilija Klimavičienei). Projekto stendas sulaukė didžiulio susidomėjimo ir buvo apdovanotas už kūrybiškumą ir kokybę.

 

Be 25 jaunųjų juventiečių į mugę pasisemti patirties vyko ir 15 mokyklos pedagogų. Veiklos užteko visiems: mokinukai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, tyrinėjimo ir eksperimentavimo veiklose, VibroRobotų kūrybinėse dirbtuvėse, išbandė virtualius akinius, interaktyvias grindis, loginio mąstymo žaidimus. Tuo, ką patyrė mugės metu, ketina pasidalinti su klasių draugais. Pedagogai dalyvavo paskaitose, mini mokymuose, susipažino su pristatomais respublikos ugdymo įstaigų projektais. Mokytojos išskyrė šiuos užsiėmimus „Matematika ir IT: kaip galime sujungti išmaniąsias technologijas ir matematiką?“, kūrybines dirbtuves „Mokau(si) kitaip“ (metodų, mokymo priemonių pristatymas), „Kūno kalba viešame kalbėjime“. Kiekvienas rado tai, ką tikrai pritaikys savo pamokose.

 

Mokytojų kambaryje vyko diskusijos „Projektai padeda kurti ateities mokyklą“ („eTwinning“, „Nordplus“, „Erasmus+“ programų dalyvių patirtis, klausimai-atsakymai). A. Dirginčienė dalijosi patirtimi, kaip sukurti projektą, kad jis nedūlėtų stalčiuje, o būtų integruojamas į pamokas ir jas papildytų bei praturtintų. Mokytoja įsitikinusi, kad kuriant projektą pirmiausia reikia, kad jo idėja, vizija degtų pats mokytojas.

 

Mugėje buvo pristatyta daugiau kaip 90 projektų. Puiku, kad Lietuvoje vyksta tokie renginiai, kur mokytojai gali susitikti, dalytis patirtimi, idėjomis, pasidžiaugti sėkmėmis.

Mugėje veikė Švietimo mainų paramos fondo konsultacijų centras, kuriame visi norintys galėjo pasikonsultuoti šio fondo administruojamų programų projektų rengimo, vykdymo, kitais aktualiais klausimais. Ne pirmus metus dalyvaujame „Projektų mugėje“, kurios tikslas sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Už visa tai galime tik dėkoti rengėjams VšĮ „Edukateka“, Klaipėdos Gedminų progimnazijai, Švietimo mainų paramos fondui už suteiktą galimybę.

 

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.