Įsimintini Sausio 13-osios akcentai

Laima Rutkauskienė, Aušra Lazdauskienė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokytojos

Sausio 13-ąją Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenė minėjo Laisvės gynėjų dieną. Buvo giedamas Lietuvos Respublikos himnas, prisiminti Sausio 13-osios įvykiai, žuvusieji už Lietuvos laisvę.

Mokiniai piešė neužmirštuoles, kurias įsisegė prie širdelių, karpė laisvės angelus, kaip pagarbos ir atminimo ženklus žuvusiems. Stendas su žuvusiųjų nuotraukomis pražydo neužmirštuolėmis, nusileido laisvės angelai.

 

Laisvės gynėjų dienos minėjimas – svarbi pilietiškumo pamoka mokiniams, nes jie, jau nepriklausomos Lietuvos vaikai, privalo prisiminti skaudžius praeities įvykius ir tuos, kurie žuvo už laisvę.

Ši diena taip pat taps įsimintina dėl dosnių geradarių dovanų. Septintokės Rusnės šeima – Justina ir Aurimas Petrauskai – mokyklai padovanojo net septynis sėdmaišius. Edukacinė erdvė, kuri yra ypač pamilta mokinių, taps jaunimo diskusijų ir bendravimo centru mokykloje.

 

Mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė bendruomenės vardu išreiškė nuoširdžią padėką mokyklos nuolatiniams rėmėjams, o mokiniams palinkėjo būti pilietiškiems ir draugiškiems, mokytis bendradarbiaujant vienas su kitu. „Tegul ši nauja edukacinė erdvė, įrengta padedant tėveliams, suburs jus naudingai diskutuoti, argumentuotai reikšti mintis ir interpretuoti įvairius požiūrius“, – kalbėjo direktorė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.