Internetiniame seminare mokyklų vadovai dalijosi nuotolinio mokymo patirtimi

Kovo 19 d. įvyko internetinis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) organizuotas nuotolinis seminaras su mokyklų vadovais. Švietimo įstaigų direktoriai dalijosi, kaip mokyklos pasirengusios nuotoliniam mokymui, kokias virtualias aplinkas naudoja.

Seminaro dalyviai pastebėjo, kad mokykloje būtų galima apsiriboti viena kuria virtualia aplinka, o ne naudoti skirtingas. Kai naudojamasi skirtingomis sistemomis, sunkiau ir mokytojas, ir vaikams.

 

„Svarbiausias prioritetas – kiekvieno žmogaus sveikata. Bet turim rūpintis, kad nenukentėtų ir ugdymo kokybė. Džiaugiuosi, kad yra gražios lyderystės pavyzdžių, puikių mokytojų. Turime kartu rasti geriausius technologinius sprendimus, mokymo šaltinius. Esame pradėję kompiuterių pirkimo procedūras, verslas aktyviai atsiliepia į prašymą. Dar svarbiau – padėti mokytojams naudotis priemonėmis, įvertinti, kas geriausia mokykloje“, – sakė seminare dalyvavęs ministras Algirdas Monkevičius.

 

NŠA laikinasis vadovas Vainas Brazdeikis akcentavo, kad nuotolinis mokymas palankesnis projektiniam darbui, tačiau galima rengti ir tradicines pamokas. Vadovai, atsižvelgę į mokytojų patirtį, vaikų amžių, turėtų susitarti dėl vienos aplinkos mokykloje naudojimo. Taip pat prie elektroninių dienynų galima prisidėti kai kurias dalis – apklausų įrankį, testų, pasižiūrėti, ar susiderina su el. dienyno aplinka.

NŠA atrenka skaitmenines priemones, kurias pasiūlys mokykloms.

 

Valentinas Gendvilis, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos direktorius, pasakojo, kad mokykla pasirinkusi dirbti TAMO dienyno aplinkoje. Mokyklos vadovas taip pat siūlė nesiblaškyti ir dirbti su mokyklai įprastomis virtualiomis aplinkomis, pasitelkiant el. paštą, feisbuką ir kt. Mokytojai dirbs iš namų, pagalbą mokykloje teiks informatikos specialistai.

 

Kauno „Saulės“ gimnazija pasirinkusi „Edukos“ aplinką. Mokyklos direktorė Sonata Drazdauskienė sako, kad jiems bus lengviau pereiti prie nuotolinio mokymo, kadangi mokiniai yra vyresni. Mokyklos pasirinktoje platformoje pateikiama per dvidešimt tūkstančių užduočių, mokytojai gali kaupti savo metodinę medžiagą, yra visos mokinių vertinimo galimybės, taip pat ir kaupiamojo vertinimo, o mokiniai gali iš karto pamatyti savo klaidas ir užduočių atlikimo rezultatus.

Mokykla yra pasirengusi kitokį tvarkaraštį, vyks srautinės pamokos, po pusdienį bus skiriama matematikai, pusdienį – lietuvių kalbai, pusdienį – socialiniams mokslams ir pan. Kaip pasakojo direktorė, pirmiausia suderinamos temos, o srautinių pamokų valandos, mokytojų darbo tvarka bus paskelbta kitą savaitę.

 

Dainius Žvirdauskas, KTU inžinerijos licėjaus direktorius, pasakojo, kad jų mokykla naudoja įvairias priemones, pvz., „Microsoft“, „Google“ aplinką, darbuotojai išmokyti naudotis vaizdo skambučiais, į nuotolines pamokas gali įtraukti stebėtojus, pvz., dalyką kuruojančius pavaduotojus. Direktorius išsakė mintį, kad nacionaliniu lygmeniu reikėtų kuruoti visas mokyklų naudojamas aplinkas, dalytis patirtimi.

 

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija pasirinkusi „Mano dienyno“ aplinką, populiarus ir „Zoom“, „Facebook“. Mokyklos direktorė Rasa Dagienė pasakojo, kad bus dirbama dalijant laiką į tris dalis: rytinis laikas, pietinis ir popietinis. Mokytojai dirbs grupėmis, jiems jau paskirti kuruosiantys koordinatoriai.

 

Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje mokosi per keturis šimtus vaikų, tik keli neturi kompiuterių. Nuotolinis mokymas čia nėra naujiena, mokykla tokį būdą naudoja apie dešimt metų. Kaip pristatė mokyklos direktorius Kęstutis Šaltis, naudojamasi „Adobe Connect“, – pastaroji programa patogi tuo, kad gali prisijungti daug žmonių – „Google“, „Moodle“, „Educa“ platformomis.

 

Vaidas Bacys, vadovaujantis Šiaulių rajono Aukštelkės, Bubių ir Kurtuvėnų mokykloms, pasakojo, kad mokytojai dirba komandomis: pirmokų mokytojai, antrokų ir pan., užduotys ir medžiaga jau kuris laikas pateikiama debesijoje, nei mokytojams, nei mokiniams tai nėra naujiena.

 

NŠA interneto svetainėje netrukus bus pateikti sąrašai mokyklų, kurios galėtų dalytis nuotolinio ugdymo patirtimi.

 

Kitą savaitę vyks internetiniai seminarai mokytojams.

 

Visų internetinių seminarų garso įrašai skelbiami Nacionalinės švietimo agentūros tinklalapyje https://sites.google.com/itc.smm.lt/nuotolinis/naujienos.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.