Integruoto ugdymo veiksmo mėnuo „Be patyčių 2019“

Viktorija Liaugaudienė, Ilona Švambarienė

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje kovo 4 d. prasidėjo integruoto ugdymo veiksmo mėnuo „Be patyčių 2019“. Tądien pas mus svečiavosi Šiaulių logopedinės mokyklos pedagogė Rasa Linkevičienė, mažuosius žiūrovus pakvietusi į teatralizuotą rytmetį. Vaikai išgirdo ir stebėjo pasaką „Trys seserys“, kurios personažai ir dekoracijos buvo pagaminti iš natūralaus veltinio. Paskui visi dalijosi savo įspūdžiais, aptarė pasakos veikėjų veiksmus, kalbėjo apie draugystę, pagalbą, atjautą ir jausmus, kuriuos sukėlė pasaka. Renginys baigėsi linksmu muzikiniu žaidimu ir mielais, draugiškais apsikabinimais.

 

Kovo 14 d. „Viščiukų“ grupėje vyko popietė „Draugystės medis“ drauge su vaikų globos namų „Šaltinis“ ugdytiniais. Mūsų mažieji su vyresniaisiais draugais iš popieriaus karpė rankutes ir klijavo į draugystės medį. Svečiai sušoko „Zuikučių“ šokį ir dovanojo mums saldžių, gardžių keksiukų. Mus vienijanti draugystė, dėmesingumas, atidumas sustiprino tarpusavio ryšius ir suteikė visiems džiugių emocijų.

Kovo 21 d. „Žirniukų“ grupėje žiūrėjome ir su vaikais aptarėme senosios animacijos filmuką „Bjaurusis ančiukas“. Ugdytiniai mokėsi suprasti, kad visi iš išorės esame skirtingi, bet vidumi – panašūs (turime jausmus, jautrią širdelę).

 

Kovo 29 d. įstaigoje svečiavosi seni mūsų draugai, poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Menų šaltinis“ aktoriai, kurie vaikams parodė lėlių spektaklį „Zuikių darželis“. Ugdytiniai pamatė drąsųjį kiškutį, kuris nepabūgo pikto vilko ir apgynė darželio draugus. Taip užsimezgė nuoširdūs ir draugiški zuikučių santykiai. Vaikai kartu su svečiais žaidė muzikinius žaidimus – ratelius, kurie mokė atjausti, apginti, ištiesti pagalbos ranką draugui. Vėliau nusišypsojome vieni kitiems, apkabinome šalia esantį draugą, pasakėme jam šiltą, gerą žodį (aš tave myliu, tu esi geras draugas, tu šaunuolis).

 

Integruoto ugdymo veiksmo mėnuo „Be patyčių 2019“ baigėsi, o mes norėtume paskatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio bei vaikų ir suaugusiųjų santykius. Juk nesuskaičiuosi, kiek kartų vaikai vieni kitiems ištaria: „Aš su tavimi nedraugausiu“. Būna labai liūdna, kai nelieka draugų. O kas yra draugas? Kaip juo tapti? Visą mėnesį bandėme nukeliauti į jausmų šalį ir išmokti atpažinti jausmus, būti geru draugu, mylėti, daryti gerus darbus. Per įvairias veiklas piešėme veidukus ir išreiškėme savo jausmus. Tada visi pasižadėjome be patyčių mokytis gyventi ne tik šiandien, šią savaitę ar šį mėnesį, bet ir visada…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.