Ikimokyklinukai – „Zipio“ draugai

Asta Urbonė, Erika Steponaitienė
,
priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogės

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinukai šiais mokslo metais įgyvendino socialinių įgūdžių prevencinę programą „Zipio draugai“. Dalyvaudami šioje programoje per dvidešimt keturias pamokėles nagrinėjo šešias temas ir mokėsi atpažinti savo ir kitų jausmus, juos suvokti, pavadinti jausmus ir išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais, suprasti, kad kiekvienas turi teisę jausti ne tik malonius, bet ir sunkius jausmus, ir tai nėra negražu ar gėdinga. Taip pat vaikai sužinojo, kaip išgyventi ypatingas stresines situacijas: artimo žmogaus netektį, tėvų skyrybas, atstūmimą, pasidalyti savo liūdesiu, nerimu, atsipalaiduoti, išsikalbėti ar rasti kitų būdų, padedančių sumažinti sunkių jausmų (pykčio, pavydo, skausmo ir kt.) keliamą įtampą, išsikalbėti ir skaudžiomis temomis, tokiomis kaip netektys, mirtis, tėvų skyrybos, apie kurias nelengva kalbėti ir suaugusiesiems. Per programą priešmokyklinukai išmoko pasakyti tai, kas skaudina, o ne muštis, erzinti, keršyti, padėti sau, prašyti kito pagalbos, o ne saugoti „juodas paslaptis“, pamatyti, kada kitas jaučiasi blogai ir bandyti jam padėti, drauge ieškoti išeičių, padedančių išspręsti kritinę situaciją neįskaudinant kitų, kasdienių sunkumų įveikimo būdų.

 

Visas temas vainikavo smagi „Zipio draugų“ diplomų ceremonija, per kurią vaikai gaminosi karūnas, dalijosi savo įsimintiniausiais epizodais iš visų pamokėlių, apibendrino svarbiausius aspektus (ko išmoko per užsėmimus). Priešmokyklinukams buvo įteikti diplomai. Pirmosios priešmokyklinės grupės vaikai mėgavosi klasėje auginamų „Zipių“ draugija, o antrojoje grupėje savo draugą – gyvūnėlį „Zipį“ – išlydėjo pas kitus vaikus.

Tikime, kad vaikų įgūdžiai, įgyti dalyvaujant programoje, išliks ilgai. Tai ypač svarbu, nes gyvenimo sunkumų įveikimas garantuoja žmogui gerą savijautą, gyvenimo pilnatvę ir kokybę.

Šiaulių „Romuvos“ prog-jos nuotr.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.