Iki metų pabaigos bus parengti atnaujintų bendrųjų programų projektai

Artėjant vasaros pabaigai – bendrųjų programų (BP) 1–10 kl. atnaujinimo darbai nesustoja. Nuo gegužės mėnesio 98 programų atnaujintojais tapę mokytojai bei mokslininkai, bendradarbiaudami su kolegomis, užsienio ekspertais, įvairiomis institucijomis ir socialiniais partneriais, pristato pirmuosius rezultatus.

 

Nuo šių metų kovo konsultacijos vyksta su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) bei Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) socialiniais partneriais: šalies savivaldybėmis, jų švietimo centrais ir skyriais, dalykų mokytojų asociacijomis. Jau įvyko 26 tokio tipo susitikimai, jų metu aptartas procesas ir atnaujinto turinio diegimas.

 

„Prie ugdymo turinio atnaujinimo prisideda ir įvairių sričių valstybinės institucijos. Pavyzdžiui, birželio mėnesį vyko Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos organizuojamos paskaitos, skirtos supažindinti ugdymo turinio atnaujintojus su žmogaus teisių bei socialinės nelygybės aktualijomis ir aptarti, kaip tai gali atsispindėti bendrosiose programose“, – sako NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

 

Liepos mėnesį NŠA surengė atskirų ugdymo sričių atnaujintojų susitikimus su mokytojų asociacijų atstovais ir savivaldybių mokytojų metodinių būrelių pirmininkais, jų metu pristatyti ugdymo sričių tikslai, uždaviniai, pasiekimų sritys, pasiekimai bei mokymosi turinio planai.

Atnaujindama bendrąsias programas, Lietuva pasirinko šešias kompetencijas – pažinimo, kultūros, komunikavimo, kūrybingumo, pilietinę, socialinę-emocinę ir sveikos gyvensenos.

Pirmomis birželio dienomis, bendrųjų programų atnaujintojus, kompetencijų ugdymo mokomuoju dalyku klausimais, nuotolinių susitikimų metu konsultavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertas dr. Philas Lambertas. Sidnėjaus universiteto profesorius, bendradarbiaujantis su Nacionaline švietimo agentūra bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pasidalino patirtimi ir patarimais, kitų šalių praktika.

 

BP projektus numatoma parengti spalio mėnesį, o atnaujintos BP mokyklose bus pradėtos įgyvendinti 2022–2023 mokslo metais. Kompetencijų raidos aprašų rengėjai birželio mėnesį jau pateikė pirmąsias šešių kompetencijų bei Vaiko raidos aprašų versijas.

Vidurinio ugdymo bendrąsias programas planuojama pradėti atnaujinti gruodžio mėnesį.
Visą naujausią informaciją apie Bendrųjų programų atnaujinimą sekite puslapyje Mokykla2030.lt.

 

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) dalyvauja įgyvendinant valstybinę ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo politiką. Prisideda užtikrinant švietimo kokybę, teikia informavimo, konsultavimo, kvalifikacijos tobulinimo, ugdymo pagalbą. Vykdo švietimo stebėseną ir švietimo tyrimus, formuoja ugdymo turinį ir koordinuoja jo įgyvendinimą.

 

Nacionalinės švietimo agentūros inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.