Įgyvendintas „eTwinning“ projektas, skirtas valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti

Aušra Žaliauskienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Modernios Lietuvos šimtmetis – sėkmės istorija. Bet kad suvoktume savo tapatybę, turime pažinti ir tai, kuo gyvena kitos tautos. Tad Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Diana Donauskienė, aš, šio teksto autorė Aušra Žaliauskienė, auklėtojos Nijolė Piliponienė ir Rasa Savickienė inicijavome tarptautinį „eTwinning“ projektą „My Native Land“. Savo projekte pagrindinį dėmesį skyrėme: gimtojo krašto ir miesto būstui, muzikai, įžymioms ir lankytinoms vietoms, architektūros paminklams, tradicinėms šventėms ir papročiams.

 

Projekto partneriu tapo Turkijos TED Özel Konya Ereǧli Koleji mokytojas Serkanas Aksoy. Pasitelkus bendras pastangas į projektą įsitraukė 13 mokytojų iš 6 šalių: Lietuvos, Turkijos, Tuniso, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos ir Latvijos.

Projekto tikslas – supažindinti vaikus su kitų šalių savitumu ir architektūriniais paminklais, pagerinti skirtingų žmonių tarpusavio supratimą.

 

Pirmoji veikla – tai savo įstaigos ir grupės ar klasės pristatymas. Tam buvo galima naudoti įvairias technikas – vaizdo įrašus, nuotraukas, skaidres, plakatus ir pan. Vėliau kiekviena šalis pristatė savo gimtojo krašto grožį, architektūrą piešiniais, įvardydami, kas tai yra. „TwinSpace“ erdvėje buvo paskelbtos ir išklausytos ugdytinių atliekamos savo krašto liaudies dainos. Kiekviena komanda skelbė nuotraukas, kuriose atsispindėjo skirtingų šalių kultūros elementai, įžymūs architektūriniai paminklai, lankytinos vietos, gamtos grožis. Vykdydami savo veiklą, mokiniai naudojo „TwinSpace“ erdvę, kad galėtų bendrauti, skelbti piešinius, nuotraukas, įrašus.

Įgyvendindami projektą patobulinome komunikacinius, informacinių technologijų taikymo įgūdžius, susipažinome su kitomis šalimis, mokėmės pagarbos kitokios išvaizdos, gyvenimo būdo žmonėms. Per projektą patirtus įspūdžius ugdytiniai išreiškė vaizdinėmis priemonėmis.

Įgyvendintas projektas leido prasmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.