Į Lietuvą grįžęs Kembridžo absolventas ruošia gimnazistus pergalėms olimpiadose

Į Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnaziją Vytautas Pečiukėnas pateko nelaikęs stojamųjų egzaminų. Baigęs ją įstojo į prestižinį Kembridžo universitetą, kurį šįmet baigė, o dabar, grįžęs į gimtąjį miestą, vėl varsto gimnazijos duris. Tik jau ne kaip mokinys, o dėstytojas, ruošiantis gimnazistus tarptautinėms chemijos olimpiadoms.

„Kiek save pamenu, visada norėjau siekti aukščiausių tikslų moksluose, tad dėl stojimo į geriausią gimnaziją Kaune nė kiek neabejojau“, – pokalbį pradeda Vytautas. Dar būdamas aštuntokas jis ėmė domėtis, kaip galėtų įstoti į Kauno technologijos universiteto gimnaziją.

Jo atrastas atsakymas – kasmet vykstantys Mokslo lyderių turnyrai (MLT), per kuriuos mokiniai iš visos Lietuvos varžosi vykdydami įvairių disciplinų testus ir gali užsidirbti papildomų stojamųjų balų, taip pat išbandyti savo jėgas ir įgyti patirties dalyvaujant tokio pobūdžio renginiuose.

Bilietas į gimnaziją

 

Pasibaigus visiems tų metų turnyrams Vytautas sužinojo, kad pateko tarp kelių geriausiai pasirodžiusių mokinių ir yra kviečiamas studijuoti gimnazijoje – be jokių stojamųjų egzaminų. Taigi vietoje papildomų balų jam buvo atvertos gimnazijos durys.

Šiuos turnyrus gimnazija organizuoja iki šiol. Pirmasis šių metų turnyras vyko lapkričio 10 d., antrasis laukia šeštadienį, gruodžio 8-ąją, o kitų metų pradžioje vyks dar trys MLT renginiai. Jiems pasibaigus, gegužės viduryje, prasidės stojamieji egzaminai. Taigi dalyvauti juose ir rinkti papildomus balus dar gali visi, norintys kitąmet įstoti į gimnaziją.

 

Prisimindamas savo patirtį, dabartinių MLT turnyrų dalyviams Vytautas pataria vyti jaudulį šalin. „Turnyrams ruošiausi spręsdamas ankstesnių MLT užduotis, tačiau atėjęs į pirmąjį turnyrą ir prasidėjus sprendimo laikui ėmiau jaudintis, blaškytis. Jo rezultatai buvo prastesni, nei tikėjausi. Ruošdamasis kitiems turnyrams stengiausi išmokti susikoncentruoti į užduotis ir atsiriboti nuo pašalinių minčių – tai man labai padėjo“, – sako V. Pečiukėnas.

 

Studijos pateisino lūkesčius

 

Mokydamasis gimnazijoje Vytautas atrado ir savo aistrą chemijos mokslams. Chemijos mokytoja Birutė Maciulevičienė pasiūlė išbandyti jėgas chemijos olimpiadose ir padėjo joms ruoštis, o geri rezultatai patvirtino, kad būtent šioje srityje jis gali pasiekti aukščiausių tikslų.

Po vienos geriausių gimnazijų Lietuvoje laukė dar didesnis pašnekovo užmojis: studijuoti Kembridžo universitete, kuris yra vienas žinomiausių gamtos mokslų universitetų pasaulyje. „Stojimo į Kembridžą procesas yra sunkus ir gana komplikuotas, man įstoti pavyko iš antro karto. Džiaugiuosi, kad, pirmą kartą nepavykus, nepraradau motyvacijos ir bandžiau dar kartą, nes studijos Kembridže su kaupu pateisino visus lūkesčius. Manau, kad per tuos metus išmokau daugiau, nei galėjau bet kur kitur“, – teigia Vytautas.

 

Jis pripažino, kad prieš prasidedant studijoms Didžiojoje Britanijoje nerimavo dėl savo anglų kalbos žinių, visgi ten nuvykęs įsitikino, jog jų gimnazijoje įgijo pakankamai – didesnių problemų bendrauti ir mokytis užsienio kalba jam nekilo. Užtat prireikė daug pastangų ir laiko tam, kad priprastų prie išskirtinės anglų kultūros.

Anot Vytauto, studijos Kembridžo universitete pateisina savo vardą – jos suteikia didžiulį kiekį žinių ir patirties, bet reikalauja ir maksimalių pastangų bei atsidavimo darbui.

Gimnazistai mokosi iš geriausiųjų

 

Tad kas paskatino grįžti į Lietuvą? Vytautas teigia, kad ir studijuodamas kartais grįždavo į gimtinę bei užsukdavo į gimnaziją vesti paskaitų mokiniams. Tai jam patiko, tad šįmet nusprendė mokiniams skirti dar daugiau laiko – ėmėsi ruošti olimpiadoms KTU gimnazijos mokinius. „Gimnazistai yra motyvuoti, tad su jais dirbti yra vienas malonumas. Matydamas, kaip mokiniai tobulėja, įgiję naujų žinių jas sėkmingai pritaiko, jaučiuosi laimingas tiek dėl jų, tiek dėl savęs, nes manau, kad geriausias informacijos supratimo įrodymas yra gebėjimas ją perteikti kitiems“, – sako jaunasis dėstytojas.

 

„Dirbant didžiausias iššūkis man – suprantamai perteikti žinias. Kiekvienas žmogus, nesvarbu, kiek jis gabus, mąsto skirtingai, tad natūralu, kad dažnai tą pačią informaciją reikia dėstyti kelis kartus, kaskart ją skirtingai formuluojant. Rasti tinkamus žodžius, kad kiekvienas suprastų, ką noriu pasakyti, yra tikrai sudėtinga.“

Šiuo metu Vytautas svarsto, kur atlikti doktorantūros studijas – jis norėtų užsiimti aukščiausio lygio tyrimais ir įgyti kaip įmanoma daugiau patirties, o ateityje siektų dirbti aukšto lygio laboratorijose ir, jei pavyks, derinti tai su darbu su mokiniais.

 

Aukščiausio lygio specialistų įtraukimas į darbą su gimnazistais yra vienas iš KTU gimnazijos prioritetų. „Galimybė mokytis iš savo srities profesionalų svarbi ne tik mokiniams siekiant rezultatų tarptautinėse olimpiadose, bet ir stojant į prestižinius universitetus visame pasaulyje. Tai motyvuoja gimnazistus, mums tai yra itin svarbu“, – sako gimnazijos direktorius Tomas Kivaras.

Iki šiol jau daugiau nei šimtas gimnazijos auklėtinių yra parvežę aukso, sidabro ir bronzos medalius iš tarptautinių mokslo ir žinių olimpiadų.

 

Kauno technologijos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.