Hakatono dalyviai Vilniuje kūrė verslo idėjas, padėsiančias jų miestui mažinti klimato kaitą

Spalio 25–27 d. vykusiame konkurse „Klimatonas“ („Climathon“) triumfavo komanda „Biomatas“, pasiūliusi Vilniui mažinti taršą veiksmingiau tvarkant bioatliekas, naudojant atskirus, specialius konteinerius. Šimtą dalyvių subūrusio konkurso laimėtojai buvo apdovanoti tarptautinės įmonių grupės „Modus Group“ mentoryste ir tūkstančio eurų piniginiu prizu.

Trečią kartą Vilniuje ir tuo pačiu metu dar 60-yje pasaulio miestų vykusiame „Klimatone“ siekta rasti geriausius būdus, kaip mažinti klimato kaitą, atkreipti dėmesį į šią problemą.

 

Viena geriausiai įvertintų komandų „Cup Hemp Cup“ kūrė organiškas pakuotes iš pluoštinių kanapių ir buvo pakviesta į vakarienę su investuotojais iš „Contrarian Ventures“. Dar trys komandos („Squad Earth“, „Summanus“ ir „You Go For“) laimėjo trijų mėnesių narystę „TV3 HUB“ startuolių bendradarbystės erdvėje.

„Vilniaus Tech Park“, „ERGO“ ir „EIT Climate-KIC“ organizuotame „Klimatone“ buvo nagrinėjamos su energetika, transportu, maisto išmetimu, įmonių socialine atsakomybe ir kitomis sritimis susijusios problemos. Į renginį susirinko apie 100 dalyvių, kurie miesto tvarumui vystyti iš viso sukūrė 14 idėjų – nuo mobiliųjų programėlių, leidžiančių restoranams lengvai atiduoti likusį maistą, iki žaidimo, per kurį realiame gyvenime švarinama planeta.

 

„Klimatone“ taip pat dalyvavo ir mokiniai. Programavimo akademijos „CodeAcademy Kids“ komandą sudarė dėstytojas Karolis Žukas, akademijos praktikantė ir du jauniausi hakatono dalyviai – 14–15 metų mokiniai. Jų komanda pristatė atsakingo vartojimo srities projektą, leidžiantį vartotojams palyginti ir sužinoti produkto ekologiškumą visuose gamybos procesuose – nuo žaliavų tiekėjų iki pardavimo. „Kartu su mokiniais iš pradžių galvojome apie transportą, bet šioje srityje jau sugalvota nemažai sprendimų. Tada prisiminėme problemą, su kuria susiduriame ir patys – pirkdami prekę nežinome, ar tikrai ir kiek ji yra ekologiška. Mintis ant pakuočių naudoti QR kodą, kurį pasitelkęs pirkėjas pasiektų išsamų ekologiškumo įvertinimą, yra visiškai nauja, todėl jos ir ėmėmės“, – pasakoja K. Žukas. Intensyviai dirbdami prie savo projekto, mokiniai visą savaitgalį ne tik dienas, bet ir naktis leido „Vilniaus Tech Park“.

Paauglių idėja sudomino ir kitus dalyvius – per renginį prie komandos prisijungė dar trys suaugusieji. Kartu jie ketina ir toliau plėtoti projektą.

 

Visi dalyviai, kurie tęs darbą su savo idėjomis, galės pretenduoti į švariųjų technologijų akseleratoriaus „EIT Climate-KIC“ programą. Akseleratorius yra Europos Sąjungos aplinkai nekenksmingų inovacijų skatinimo tinklas, kuris kasmet investuoja į Europoje kuriamus verslus. Šiais metais siūloma 18 mėnesių programa, kuri klimato kaitos problemą pradedantiems spręsti startuoliams suteiks iki 50 tūkst. eurų finansavimą ir mentorystę.

 

Apie „CodeAcademy Kids“

„CodeAcademy Kids“ – tai inovatyvaus švietimo akademija, kurioje 7–18 metų mokiniai mokosi programavimo. Vaikai, padedami dėstytojų, būrelyje mokosi kurdami asmeninius projektus: kompiuterinius žaidimus, interneto puslapius, mobiliąsias programėles, prekės ženklus ir kt. Programuodami mokiniai mokosi analitinio ir loginio mąstymo, kūrybiškumo, atidumo detalėms, veiksmingo problemų sprendimo, darbo komandoje.

 

CodeAcademy Kids“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.