Gražiausi linkėjimai Lietuvai – vaikų piešiniuose

Dovilė Šileikytė
,
„Švietimo naujienų“ korespondentė

Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) balandžio 20-osios rytą šurmuliavo ikimokyklinukai – čia buvo atidaroma pilietinio projekto „Gražiausi linkėjimai Lietuvai“ ikimokyklinukų piešinių paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, taip pat inicijuoti šiai reikšmingai istorijos datai skirtos knygos kūrimą. Projektu siekiama ugdyti pilietiškumą, pagarbą gimtajam kraštui, atskleisti vaikų kūrybingumą. Parodoje eksponuojami Vilniaus, Utenos, Alytaus, Klaipėdos ir Šiaulių ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių piešiniai su linkėjimais Lietuvai. Vaikų darbuose – žymios Lietuvos vietos, gamtovaizdžiai.

 

Parodą atidaręs ŠMM kancleris Tomas Daukantas kreipėsi į vaikus: „Kas jums padėjo piešti? Auklėtojos, tėvai? Gerai, kad padėjo. Pats geriausias darbas yra tas, kurį atliekate kartu. Sutarkime: jūs čia pirmą kartą, bet ne paskutinį – kitąmet vėl atvažiuokite, gerai?“ Vaikai pažadėjo, kad tokių piešinių ir palinkėjimų bus dar daugiau. Jie dainavo rusų ir lenkų kalbomis apie tėvynę, Vilniaus kraštą, šoko, deklamavo. Vilniaus lopšelio-darželio „Pelenė“ ugdytiniai deklamavo eilėraštį „Mūsų tėvynė“, o visi kartu su lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinukais ir suaugusiaisiais šoko lietuvių liaudies ratelį „Žilvitis“.

 

Po pasirodymo kalbėjo viceministras Gražvydas Kazakevičius: „Linkiu, kad tai, ką darote dabar, tęstumėte visą gyvenimą: nebijotumėte paimti į rankas teptuko, išeiti į sceną, įtraukti į šią veiklą kitų, atsivesti draugo, tada visiems bus smagiau. Jūs man prižadėjote – pažadą turėsite tesėti!“

Vilniaus lopšelio-darželio „Zylutė“ direktorė Galina Buto ir jos pavaduotoja Danuta Voitechovič dėkojo už priėmimą, pagalbą rengiant parodą, dovanojo vaikų piešinius.

Po renginio, visiems apžiūrint piešinius, vaikus ir auklėtojas trumpu apsilankymu nudžiugino ministrė Jurgita Petrauskienė. Ji pabendravo ir nusifotografavo su vaikais.

Šio pilietinio projekto organizatorius – Vilniaus lopšelis-darželis „Zylutė“. Jame veikia 11 grupių: iš jų 5 lietuvių kalba, 4 rusų ir 2 lenkų kalbomis. Projekto iniciatorės – ugdymo įstaigos direktorė G. Buto, jos pavaduotoja ugdymui D. Voitechovič, logopedė Marija Novokunskienė.

Projekto idėją rėmė ŠMM Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Jankauskienė, vyriausiosios specialistės Liucija Jasiukevičienė ir Ilona Grigaravičienė.

 

Paroda veiks iki gegužės 3 d.

 

Renatos Česnavičienės nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.