Gerumo ir meilės pamokos Gamtos mokykloje

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ prog-jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Spalio 9-oji Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje – Gamtos diena. Palikę tuščias klases visi mokiniai kartu su mokytojais lankėsi miesto parkuose, įstaigose, kuriose rūpinamasi gražia ir sveika aplinka, mus supančiais gyvūnais.

Net kelios klasės žinių apie gyvąjį pasaulį sėmėsi Panevėžio gamtos mokykloje. Saulėta rudens diena mokiniams dovanojo ir žinių, ir malonių įspūdžių. Pasigrožėję Gamtos mokyklos aplinka, perskaitę ir aptarę ten išrašytus patarimus, kaip saugoti gamtą, vaikai buvo pakviesti į „Gyvūnų sodą“, kuriame susipažino su egzotiniais gyvūnais. Mūsų kraštų gyvūnus mokiniai sutiko kieme, čia smagiai aptvaruose lakstė triušiai, ožkos, avys, vištos, gaidžiai, fazanai ir kt.

Sodybos pagrindiniame pastate mokiniai grožėjosi tarptautinio vaikų piešinių konkurso „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ laureatų darbų paroda ir apžiūrėjo Lietuvos gamtininkų galeriją. Palikdami Gamtos mokyklą, sustoję prie „Vertybių medžio“, mokiniai su mokytojais perskaitė čia užrašytas vertybes.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.