Frankofonijos renginiai – kelias daugiakalbystės link

Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje kovas – Frankofonijos mėnuo. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką, šia proga organizuojama daugybė renginių. Alytaus r. Butrimonių gimnazija taip pat minėjo šią tarptautinę šventę ir vykdė įvairias veiklas.

 

Kadangi 2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai, o Butrimonių gimnazija dalyvauja įgyvendinant tarptautinę programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ir prisijungė prie šio tinklo veiklos, tad daugiakalbystė yra mūsų šių dienų aktualija. Tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tikslas – skatinti mokyklos bendruomenę aktyviai domėtis Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis. Ta proga Butrimonių gimnazijos Ig–IVg klasių mokiniai dalyvavo viktorinose „Prancūzijos istorija“ (mokytoja Dalia Adžgauskienė) ir „Prancūzijos literatūra, kinas…“ (mokytoja Loreta Blaževičienė). Viktorinų nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis atminimo dovanėlėmis.

Per technologijų pamokas IIg klasės mokinės gamino tradicinį Prancūzijos patiekalą „La Quiche“. Galbūt svarbiausiu Frankofonijos mėnesio įvykiu tapo susitikimas su Simonu Naffre, kilusiu iš Prancūzijos ir jau 8 metus gyvenančiu Alytuje. Mokiniams jis papasakojo apie Prancūziją, savo tikslus ir siekius Lietuvoje. Gimnazijoje per pertraukas skambėjo prancūziška muzika, kuri visus vienaip ar kitaip nukėlė į Prancūziją.

Nors gimnazijoje prancūzų kalbos mokosi vos keletas mokinių, be galo smagu, kad vis daugiau ugdytinių domisi įvairiomis užsienio kalbomis. Tapus programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ nare ypač svarbu būti daugiakalbe gimnazija.

 

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.