FLEX 2019–2020 Lietuva

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje ir Amerikos Tarptautinio švietimo taryba kviečia mokinius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę gabiems ir talentingiems mokiniams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2019–2020 m. m.

Kas yra FLEX programa?

 

FLEX programą 1992 m. sukūrė Jungtinių Amerikos Valstijų Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų mokiniams, atvykstantiems į Jungtines Amerikos Valstijas. Programos tikslas yra skatinti abipusį supratimą tarp JAV ir regiono valstybių piliečių, nes mokiniai sužino apie JAV ir supažindina amerikiečius su savo valstybėmis. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

 

Konkurse taip pat kviečiami dalyvauti neįgalūs vidurinių mokyklų mokiniai. Mokiniams, turintiems negalią, taikomi išplėsti dalyvavimo reikalavimai. Jei norite sužinoti daugiau, prašome susisiekti su mumis el. p. lithuania@americancouncils.eu.

Kas turi teisę dalyvauti programoje?

 

Konkursas yra atviras visiems mokiniams, kurie atitinka šiuos programos reikalavimus:

 • yra Lietuvos Respublikos piliečiai;
 • gimę nuo 2001 m. liepos 15 d. iki 2004 m. liepos 15 d.;
 • šiuo metu mokosi 9-oje arba 10-oje klasėje;
 • moka anglų kalbą;
 • atitinka JAV vizos reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus.

Ką suteikia stipendija?

 

 • Vidaus ir tarptautinę kelionę į abi puses (iš namų į JAV ir atgal).
 • Mėnesines pašalpas, padedančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus.
 • Apgyvendinimą su atrinkta ir patikrinta JAV priimančia šeima vieneriems metams.
 • Priėmimą į JAV vidurinę mokyklą.
 • Kryptinę programos veiklą, įskaitant pasirengimą programai prieš išvykimą į JAV ir sugrįžimą į Lietuvą.
 • Programos veiklą, vykdomą vietinėse JAV bendruomenėse.
 • Medicinos draudimą, išskyrus esamus sveikatos būklės sutrikimus ir dantų priežiūrą.

Kas NĖRA padengiama?

 

FLEX stipendija NEPADENGIA šių išlaidų:

 • Išlaidų, susijusių su tarptautinio paso gavimu.
 • Asmeninių išlaidų, kurių nepadengia mėnesinė stipendija.
 • Papildomų išlaidų bagažui.
 • Telefono skambučių ar naudojimosi internetu, įskaitant prieigą prie elektroninio pašto.

 

Susidomėję ir reikalavimus atitinkantys kandidatai kviečiami užpildyti internetinę paraišką, esančią https://ais.americancouncils.org/flex, iki 2018 m. spalio 16 d.

Kas vyksta pateikus paraišką?

 

Nepriklausoma komisija įvertins paraiškas ir išrinks pusfinalio dalyvius lapkričio mėnesį. Pusfinalio dalyviai turės užpildyti išsamesnę paraišką, laikyti anglų kalbos testą ir rašyti rašinį, dalyvauti pokalbyje su Amerikos Tarptautinio švietimo tarybos darbuotojais. Dalyviai gali pateikti tik vieną internetinę paraišką ir dalyvauti tik viename pokalbyje.

Finalininkams, atsarginiams dalyviams ir jų tėvams bus pateikta informacija apie pasiruošimą išvykimui. Jie turės oficialiai raštu pranešti savo FLEX atstovui apie sprendimą priimti stipendiją ir pateikti visus reikalingus papildomus dokumentus. Iš karto po priėmimo į programą mokiniai turi kreiptis dėl tarptautinio paso išdavimo ar atnaujinimo. FLEX programa informuos dalyvius apie kreipimosi dėl JAV vizos procesą.

Kas organizuoja programą?

 

Amerikos Tarptautinio švietimo taryba skelbia konkursą, organizuoja atranką į FLEX programą, supažindina su reikalavimais ir perka kelionės bilietus. 1974 m. įsteigta Amerikos Tarptautinio švietimo taryba yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti per švietimą gerinti valstybių tarpusavio supratimą, asmenų idėjų mainus ir bendradarbiavimą. Ji kuria, įgyvendina ir remia naujoviškas programas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

 

Kur galiu gauti daugiau informacijos?

Internete – http://discoverflex.org

El. paštu lithuania@americancouncils.eu

www.facebook.com/flexlithuania

Telefonu +370 677 20 092

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.