„Erasmus+“ strateginės partnerystės projektas lopšelyje-darželyje „Eglutė“

Lina Sakienė
,
Telšių l.-d. „Eglutė“ vyresn. logopedė

Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“ tarptautinės patirties įgijo dar 2008 m. aktyviai dalyvaudamas „Comenius“ partnerystės projektuose. Tad tęsdamas veiklas nuo šių metų rugsėjo 1 d. vėl įsiliejo į tarptautinį „Erasmus+“ (KA2) strateginės partnerystės projektą „Mes mažieji XXI amžiaus tyrinėtojai… pasiruošę nubraižyti žemėlapyje ir užkoduoti savo teritoriją“. Projekte dalyvauja keturių šalių ugdymo įstaigos: Italijos Monrealės, Kroatijos Slatinos, Lenkijos Čestakovo mokyklos, Lietuvai atstovauja Telšių lopšelis-darželis „Eglutė“. Pagrindiniai projekto tikslai – skatinti vaikus tyrinėti, atrasti žinomas ir nežinomas savo šalies vietoves, išmokti braižyti ir susikurti žemėlapius naudojant skaičiavimo kodavimo metodus.

 

Lapkričio 19–24 d. vyko pirmasis šalių partnerių susitikimas saulėtoje Sicilijoje, Monrealės mieste. Į susitikimą Italijoje vyko Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ komanda. Per susitikimą susipažinome su tos šalies mokykla ir detaliau aptarėme projekto eigą. Monrealės mokyklos mokiniai per pamokas supažindino ir pristatė savo naudojamą skaičiavimo mąstymo metodą, parodė, kad naudojant kodavimo techniką greičiau išmokstama susidoroti su sudėtingomis situacijomis, mokomasi moksliškai spręsti iškylančias problemas. Praktiškai išbandėme kodavimo žaidimą tarp šalių, gavę dovanų „CodyRoby. Code MOOC“ žaidimą parsivežėme išbandyti jį su savo ugdytiniais.

Džiugu, kad mūsų darželis aktyviai įsiliejo į šį projektą, per kurį ugdytiniai taps tikrais mažaisiais XXI a. tyrinėtojais: ieškos nežinomų ir galbūt neatrastų vietovių ar objektų, kurie dėl savo istorinės ir kultūrinės praeities turėtų būti garsūs, stengsis atkurti jų istoriją ir pasitelkę išmoktą skaičiavimo kodavimo sistemą sukurs žemėlapius, jais dalysis su kitomis šalimis. Projektas labai naudingas ne tik ugdytiniams, bet ir pedagogams. Vykdami į susitikimus su partneriais ir dalyvaudami veiklose, pedagogai tobulina anglų kalbos žinias, semiasi patirties, gerąją patirtį pritaiko savo užsiėmimuose. Kitas šalių susitikimas vyks Kroatijos mokykloje, kiek vėliau keliausime į susitikimą Lenkijoje, o gegužės mėnesį visų šalių atstovų lauksime Lietuvoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.