„Erasmus+“ skaitmeninio ugdymo projekto mobilumas Rumunijoje

Tatjana Cukanova
,
projekto DEFEMS koordinatorė

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija dalyvauja „Erasmus+“ KA2 projekte „Skaitmeninis ugdymas anglų, matematikos ir gamtos mokslų pamokose“ (angl. Digital Education for English, Math and Science – DEFEMS). Projekto tikslas – sukurti „Web 2.0“ priemonių rinkinį, kuriuo galėtų naudotis mokiniai ir anglų kalbos, matematikos, gamtos mokslų mokytojai.

 

Rugsėjo 23 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos trijų mokytojų ir 8 mokinių komanda vyko į Oradios miestą Rumunijoje, kur vyko trečiasis susitikimas su partneriais iš Italijos, Turkijos ir Rumunijos. Pirma projekto diena prasidėjo nuo savo šalies pristatymo. Vėliau žaisdami žaidimus projekto dalyviai artimiau susipažino vienas su kitu. Tautinė vakaronė sukvietė mokytojus, tėvus ir mokinius prie bendro stalo paragauti nacionalinių patiekalų ir pasimokyti visų keturių šalių tautinių šokių.

Trečiasis mobilumas buvo skirtas anglų kalbos skaitmeniniam ugdymui. Mokiniai dalyvavo anglų kalbos pamokose. Pamokų temos buvo skirtos ekologijai, globaliniam atšilimui, gyvūnijai ir augalijai. Mokiniai buvo padalyti į dvi grupes, kuriose lavino savo anglų kalbos žinias šiomis temomis. Tarptautinės komandos nariai atliko kalbėjimo ir klausymo užduotis. Užduotims paruošti buvo naudojamos „Kahoot“, „Jeopardylab“, „Popplet“, „Quizizz“, „Socrative“, „Gimkit“, „Canva“, „Artsteps“ ir daugelis kitų internetinių programų. Pamokos žodynas bus įkeltas į elektroninę erdvę. Žodžiai gamtos mokslų tema bus ne tik anglų, bet ir rumunų bei lietuvių kalbomis. Patys mokiniai rinks žodžius, kuriuos norės sukelti į elektroninį žodyną.

 

Mokiniai gyveno rumunų šeimose, pagal DEFEMS projekto susitarimą kartu su rumunų šeimos nariais gamino ir filmavo tradicinius nacionalinius patiekalus. Patiekalų receptai bus įkelti į canva.com puslapį, rezultatas – elektroninė nacionalinių patiekalų receptų knyga, kurioje bus Italijos, Rumunijos ir Lietuvos tradiciniai patiekalai.

Projekto DEFEMS dalyviai turėjo galimybę susitikti su Oradios mero pavaduotoju Florinu Birtu, apžiūrėti miesto panoramą iš miesto rotušės bokšto, aplankyti senamiestį: Didžiąją aikštę, Juodųjų erelių rūmus ir Oradios istorinę pilį. Kitą dieną projekto dalyviai keliavo į Rumunijos Karpatus, aplankė antrą pagal dydį Rumunijos miestą – Klužą-Napoką. Toliau kelionė tęsėsi druskų kasyklose. Gidas papasakojo, kaip anksčiau buvo kasama druska. Dabar ten įkurtas muziejus ir pramogų parkas, kuriame galima pasiplaukioti valtelėmis, pažaisti tenisą, boulingą, pasisupti ant velnio rato ir pakvėpuoti druskos prisotintu oru.

 

2020 m. kovą visų projekto dalyvių lauksime Lietuvoje. Tai bus jau ketvirtasis mobilumas, kuris skirtas gamtos mokslams ir informacinėms technologijoms.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.