„Erasmus+“ projekto seminaras Ispanijoje

Ginta Augustauskaitė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorės pavaduotoja

Lapkričio 19–23 d. Ispanijoje (Valjadolide) vyko „Erasmus+“ projekto „ShareTrain“ seminaras. Jį organizavo projekto koordinatoriai iš Valjadolido švietimo centro.

Lapkričio 19 d. Valjadolido švietimo centro direktorius pasveikino projekto partnerius iš Kauno, Opolės ir Bordo, pasidžiaugė sėkmingai vykdomu projektu, itin džiaugėsi puikia ir profesionalia, nuoširdžiai bendraujančia komanda. Projekto komandą taip pat pasveikino Valjadolido regiono ugdymo programų įgyvendinimo vadovas Victoras R. Gonzalezas. Seminare buvo aptariamas mobiliųjų įrenginių panaudojimas ugdymo procese: projekto koordinatoriai ir projekto partnerių atstovai pristatė savo patirtį organizuojant mokymus, projektus ir kitas veiklas mokytojams apie mobiliųjų įrenginių panaudojimą, pateikė inovatyvių, praktinių mokyklose vykdomų veiklų pavyzdžių. Visi projekto partneriai aptarė švietimo centrų veiklos tobulinimo galimybes, siekiant atliepti mokyklų, mokytojų ir mokinių poreikius, pasitelkiant mobiliuosius įrenginius pamokose. Aptarus skirtumus ir panašumus bus sukurtas mobiliųjų įrenginių panaudojimo ugdymo procese praktikų ir galimybių lyginamasis dokumentas.

 

Antrąją seminaro dieną lankėmės moderniose mokyklose, kurios aktyviai naudoja mobiliuosius įrenginius ugdymo procese. Lankantis IES Las Salinas mokykloje buvo pristatytas įstaigos bendruomenės įgyvendinamas projektas. Tai puikus pavyzdys, kaip visa mokyklos bendruomenė vieningai siekia tikslo ir dirba kartu vykdydama projektą, kuriuo siekiama pakeisti ugdymo įstaigos aplinkas, padaryti jas patrauklesnes, pritaikyti įvairesnėms veikloms, modernizuoti be didelių finansinių išteklių. IES Maria Moliner mokykloje itin populiarus mobiliųjų įrenginių panaudojimas: mokiniai, padedami mokytojų, naudoja daug ir įvairių programėlių, kurios pamoką padaro patrauklią, įsimintiną ir įdomią. Šioje mokykloje nėra namų darbų, visko vaikai mokosi tik per pamokas.

 

Lapkričio 21 d. Valjadolido švietimo centre projekto partneriai dalyvavo praktinėje veikloje, išbandė žaidybinimo elementus, mokymą(si) bendradarbiaujant ir „Breakout EDU“. Pasikeitėme patirtimi su projekto partneriais (švietimo centrų darbuotojais) iš Lenkijos, Prancūzijos ir Ispanijos apie inovacijų procesus ir mūsų centrų ateities viziją.

Lankantis CEIP Kantic pradinėje mokykloje vadovai ir mokytojai pristatė itin plačiai taikomą žaidybinimo metodą (Hario Poterio klasė, „youtuber’iai“: mokiniai garsiai aiškina, kaip jie atlieka dalybos veiksmus, ir įkelia vaizdo įrašą į „YouTube“ kanalą). CEIP Margaritos Salas pradinė mokykla taiko išskirtinį mokslininkės Margaritos Salas kalbų mokymosi metodą, kuris itin teigiamai veikia mokinių pasiekimus ir pažangą. Mokytojai 4 metus mokėsi šio metodo ir, kaip teigia mokyklos direktorė, tik tada buvo pasiruošę kokybiškai ir nuodugniai jį taikyti.

 

Paskutinę mokymų dieną projekto partneriai lankėsi Colegio Safa-Grial pradinėje mokykloje. Šioje ugdymo įstaigoje kiekvienoje klasėje mokytojai taiko mokymosi bendradarbiaujant metodą, kuris itin teigiamai veikia mokinių pasiekimus, žemesnių pasiekimų mokinių integraciją, formuoja glaudžius tarpusavio ryšius, pagarbą vienas kitam ir nuolatinę pagalbą. Po vizito mokykloje projekto koordinatoriai priminė partneriams jų atsakomybes, funkcijas ir darbus, kuriuos būtina atlikti artimiausiu metu, lyginamųjų dokumentų rengimo niuansus, administracinius klausimus. Projektas sulaukia itin daug dėmesio: informacija apie vykdomą projektą ir vykstantį seminarą buvo paviešinta Ispanijos dienraštyje.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.