„Erasmus+“ projekto „EsPeer“ susitikimas nuotoliniu būdu

Sigita Šernaitė
,
projekto koordinatorė, Lieporių gimnazijos mokytoja

Birželio mėnesį Lieporių gimnazijos „Erasmus+“ projekto „EsPeer“ dalyviai – projekto koordinatorė mokytoja Sigita Šernaitė, ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė , socialinė pedagogė Irma Baltrušaitienė-Šablinskienė bei mokiniai T. Anilionytė, K. Lemežytė, E. Meškauskas, V. Petkus ir R. Valiulis – atliko projekto mokymo ir mokymosi veiklas.

 

Projekto dalyvių susitikimą nuotoliniu būdu, paskelbus karantiną dėl Covid-19 viruso pandemijos, surengė projekto partneriai iš Stambulo mokyklos. Susitikime, tema: „Mokymasis ir mokymas naudojant projektinio darbo metodą“, dalyvavo mokyklos partnerės iš Belgijos, Graikijos ir Rumunijos. Įvairios veiklos vyko visą savaitę. Mokiniai pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą bei projektus, kurie iliustravo projektinio darbo metodo naudojimą mokyklose.

 

 

Lieporių gimnazijos mokinė T. Anilionytė pristatė metus trukusį projektą „Kurtuvėnų etnografinio ansamblio „Kurtuovė“ istorija“. Trumpalaikio projekto pavyzdys – filmas, apie draugystės apyrankės pynimą, kurį pristatė R. Valiulis. Kuriant filmą dalyvavo mokytojai ir mokiniai.

 

Kita užduotis ir projekto veiklos produktas – plakatai ir dalyvaujančių šalių kultūros pristatymai, siekiant atskleisti savitumą, parodyti išskirtinumą. Mokiniai dirbo mišriomis grupėmis, pristatė darbus renginio dalyviams. Rezultatas – puikus. Kiekviena grupė dirbo kūrybiškai, pademonstravo, kaip įdomiai ir įvairiai galima atlikti užduotį žvelgiant į ją įvairiais aspektais. Komandos atskleidė savo šalių ypatumus, pristatydamos autentiškus muzikos instrumentus, maisto ypatybes, sporto pasiekimus ir muzikos išskirtinumą. Sukurta net eilėraščių apie gimtąją šalį – tai lyg apibendrino projekto darbo rezultatus ir pasiektus tikslus.

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.