„Erasmus+“ patirtis: bagažas iš Estijos ‒ naujos technologijos ir mokymo(si) idėjos

Atkeliavusius į Estiją, Rytų Virumos regioną, Alisą, Viktorą ir Andrėjų pasitiko žvarbi, bet įspūdingo grožio žiema. Čia Vilniaus technologijų mokymo centro žiniatinklio ir Java programuotojai pagal „Erasmus+“ programą dviem savaitėms atvyko vedami noro įgyti daugiau profesinės patirties. Trijulė stažavosi Jehvio mieste įsikūrusiame Rytų Virumos profesinio mokymo centro padalinyje. Kokią patirtį ten įgijo? Apie tai ‒ pokalbyje su būsimais programuotojais.

 

Kokios veiklos ir patirtys per stažuotę Jums paliko didžiausią įspūdį?

Alisa: Užsiėmimuose sėdėjome drauge su tos mokyklos mokiniais, tad mokėmės iš jų mokytojų. Pedagogai mane sužavėjo: jie ‒ nuoširdūs, teikia daug informacijos ir geranoriškai bendrauja pamokoje, yra suinteresuoti išmokyti žmogų.

Aš didžiuojuosi savimi, nes dalyvauti pasiryžau vildamasi įgyti daugiau patirties programavimo srityje, susipažinti su kitais žmonėmis ir aplinka. Manau, tokia nekasdienė patirtis yra naudinga, pirmiausia, tuo, kad įgavau daugiau drąsos, pasitikėjimo, išvaikiau naujovių ir iššūkių baimes.

 

Andrėjus: Atrodo, kad Lietuva ir Estija gana giminingos, tačiau kultūrinė programa paliko ypač gilų įspūdį.

 

Kokių profesinių žinių ir įgūdžių įgijote per stažuotę? Kaip tai ketinate ar manote galintys panaudoti ateityje?

Alisa: Kaip žiniatinklio programuotoja pagilinau SQL, CSS, HTML kalbų žinias, taip pat šiek tiek bandžiau programuoti su PHP kalba. Esu įsitikinusi, kad šios žinios man pravers ieškant karjeros galimybių norimoje įmonėje. Labiausiai dėl to, kad praplėčiau akiratį ir sustiprinau pasitikėjimą savimi.

 

Viktoras: Pritariu Alisai, nes daugiau laiko skyrę HTML ir CSS kalboms dabar turime vertingų gebėjimų kurdami WEB produktus. Man asmeniškai buvo pravartu patobulinti MS SQL žinias, nes Lietuvoje dirbome su MySQL. Kadangi darbinėje srityje, tikėtina, susidursiu su abejomis technologijomis, džiaugiuosi naujomis žiniomis.

 

Andrėjus: Taip, kolegė pagilino žinias, o mes, Java programuotojai, pramokome HTML, CSS ir PHP kalbų, nes pirmąjį pusmetį šių modulių neturime, tad viešnagė Estijoje ‒ išties prasminga. Tokia ji dar ir todėl, kad dėl regiono, kuriame gausu rusakalbių, drąsiau prašnekome ne tik angliškai, bet ir rusiškai. Stažuotė suteikė ir daugiau savarankiškumo, kantrybės bei atkaklumo.

 

Kokių patrauklių darbo, profesinių, mokymo(si) naujovių pamatėte?

Viktoras: Man labiausiai patiko tai, kad Estijos mokykloje IT mokymo programų studentai dirba prie ergonomiškų darbo stalų ir turi po du monitorius ‒ mokytis tokiomis sąlygomis man tikrai buvo malonu. Norėčiau kažko panašaus ir pas mus.

 

Andrėjus: Viena įdomesnių mokymo(si) formų, kuri buvo taikoma mums viešint, – didelio projekto, pavyzdžiui, tinklalapio, kodo rašymas ir nagrinėjimas etapais. Taip matyti, kaip nuosekliai yra kuriamas projektas, ką galima keisti ir kaip tai pakeis patį projektą.

 

Stažuotė organizuota įgyvendinant Vilniaus technologijų mokymo centro „Erasmus+“ projektą „Prof[net]work: įgūdžiai besimokančiai bendruomenei profesiniame mokyme“ (Nr. 2018-1-LT01-KA102-046826).

Projektą finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai. Veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal „Erasmus+“ programą.

 

Vilniaus technologijų mokymo centro Plėtros skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.