Edukacinė programa „Miško paslaptys“

Rita Bulovienė
,
Panevėžio „Žemynos“ prog-jos 5a klasės auklėtoja

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju“ (Vladislovas Sirokomlė)

 

Pakviesti Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojos Reginos Dilienės 5a klasės mokiniai saulėtą balandžio 30-osios rytą išvyko į projekto „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“ edukacinę programą „Miško paslaptys“, kuri vyko Neries regioniniame parke. Dūkštose įsikūrusiame lankytojų centre mus pasitiko gidas Saulius. Jis interaktyviai supažindino su Neries regioniniu parku, kurio net 87 proc. ploto užima miškai. Didelį įspūdį paliko 2014 m. Neryje pagauta 26 kg svorio ir 1,4 m ilgio lašiša rekordininkė. Išgirdome daug įdomių pasakojimų apie šio parko gyventojus. Sužinojome, kad juodieji gandrai įsikuria toli nuo žmonių – miškuose, todėl retai matomi. Naminės pelėdos skrenda tyliai – jos labai geros medžiotojos. Stebėjome melsvuosius drugelius ir jų vestuves. Grožėjomės jūriniu ereliu, nustebome, kad atstumas tarp jo sparnų galų siekia net 2,5 metro. Sužinojome, kad per dvi valandas bebras nuverčia nemenką drebulę. Net „traukėme“ bebrui dantį – jis ilgas ir stiprus!

Matėme didžiojo dančiasnapio namus – jie gyvena aukštai pušų drevėse, matavome ąžuolo kamieno apimtį. Aplankėme pilkapius ir sužinojome, kaip prieš tūkstančius metų žmonės orientuodavosi miškuose. Žaidėme žaidimus, atlikome įvairias užduotis.

Sužinoję daug miško paslapčių, pilni puikių įspūdžių grįžome namo.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.