Edukacinė kelionė į Mindaugo laikų Lietuvą

Irena Norkūnaitė
,
Panevėžio ,,Žemynos“ progimnazijos istorijos mokytoja metodininkė

Mindaugo valdymo laikais sukurta valstybė leidžia mums ir šiandien būti lietuviais, mąstyti ir kalbėti lietuviškai. Simboliška, kad Lietuvos valstybės atkūrimo išvakarėse, vasario 13 d., Panevėžio  „Žemynos“ progimnazijos 5–6 klasių mokiniai, pasinaudoję Kultūros paso teikiamomis galimybėmis, dalyvavo renginyje „Lietuvos valstybės susidarymas“, kurį vedė VšĮ „Vikingų kaimas“ edukatoriai Judita ir Mindaugas Korsakai. Mokiniai tarsi laiko mašina nukeliavo į Mindaugo laikų Lietuvą.

Renginyje mokiniai buvo ne tik klausytojai, bet ir aktyvūs dalyviai. Programos metu jie sužinojo, ką valgė, kuo vilkėjo, kuo puošėsi lietuviai XIII a. Pamatė ir patys galėjo apsivilkti kryžiuočių bei lietuvių karių drabužius, palyginti lietuvių ir kalavijuočių šarvus, šalmus, ginklus. Vaikai sužinojo, kuo skiriasi kalavijas nuo kardo, kaip laikomas skydas, kaip ir kam buvo naudojamas dvirankis kirvis, koks svarbus kautynėse buvo žirgas ir kiek jis kainavo. Berniukams įdomu buvo sudaryti gynybinę sieną, pro kurią tariamas priešas negalėtų prasibrauti. Renginio pabaigoje vaikai buvo pavaišinti XIII a. lietuvių vartotu maistu: soromis, kviečiais, žirniais, riešutais, kanapių sėklomis…

 

Ši programa, kupina teigiamų emocijų, leido mokiniams patirti pažinimo džiaugsmą, priminė Lietuvos valstybės formavimosi laikotarpį, leido istoriją išgyventi patiems, įkvėpė pasididžiavimo Lietuvos valstybe ir paskatino neužmiršti jos ištakų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.