„Aš – dizaineris“ – konkursas Lietuvos 100-mečiui

Natalija Peganova
,
Vilniaus Salininkų l.-d. direktorė

Lietuvių poeto Alfonso Nykos-Niliūno žodžiais, „didžiausias pilietiškumas – tai kokybiškos kūrybos kūrimas savo kalba“. Antrus metus Salininkų lopšelio-darželio bendruomenė inicijuoja Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių parodą-konkursą „Aš – dizaineris“ ir džiaugiasi sukurtais darbais. Šiais metais parodos tikslas buvo populiarinti Lietuvių liaudies pasakas, interpretuojant tradicinius ir šiuolaikinius kūrinius.

 

Anot tautosakininkės Laimutės Anglickienės, pasaka buvo svarbi vaiko pasaulyje visais laikais, nes jos diegiamos vertybės – amžinos. Jos moko drąsos, pasitikėjimo savimi, žinojimo, kad už kiekvieną gerą ir blogą darbą turi būti atitinkamai atlyginta, jos moko svajoti. Štai mes ir pakvietėme ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenes pasvajoti, pabūti lietuvių liaudies pasakų knygų viršelių dizaineriais. Vaikams buvo suteikta galimybė kurti, atskleisti savo vaizduotės gelmes.

 

Konkurse dalyvavo 12 ikimokyklinių įstaigų: l.-d. „Žvangutis“, l.-d. „Pelenė“, Žaliakalnio darželis-mokykla, l.-d. „Ąžuolas“, l.-d. „Rasa“, l.-d. „Pipiras“, l.-d. „Pilaitukas“, l.-d. „Prie pasakų parko“, l.-d. „Žuvėdra“, l.-d. „Gervelė“, l.-d. „Voveraitė“, Salininkų l.-d., buvo eksponuojami 34 kūrybiniai darbai. Remiantis gautais kūrybiniais darbais galima daryti išvadą, kad populiariausia lietuvių liaudies pasaka – „Eglė Žalčių karalienė“. Laimėtojų kūrybiniai darbai labiausiai atspindėjo lietuvių liaudies pasakų charakterį, tradicijas ir atitiko visus nuostatų reikalavimus.

 

I vietą užėmė dvi ikimokyklinio ugdymo įstaigos: l.-d. „Pipiras“ pedagogų ir „Drugelių“ grupės vaikų darbas „Eglė Žalčių karalienė“ ir Ramintos Barkauskaitės (Salininkų l.-d.) su šeima atliktas darbas „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“.

II vietą užėmė l.-d. „Vovėraitė“ pedagogų ir ugdytinės Emilijos Avdej darbas „Katinėlis ir gaidelis“ ir Gabijos Radzevičiūtės (Salininkų l.-d.) su šeima atliktas darbas „Katinėlis ir gaidelis“.

III vieta skirta l.-d. „Pipiras“ pedagogams ir „Bitučių“ grupės vaikams už darbą „Vandenų, rankšluosčių, įnagių dvaras“ bei Salininkų l.-d. pedagogams ir „Žirniukų“ grupės vaikams už darbą „Meškos trobelė“.

 

Dalyvių gausa įrodo veiklos prasmingumą ir unikalumą. Lietuvių liaudies pasakų viršelio kūrybiniai darbai įamžinti fotoknygoje „Aš – dizaineris. Lietuvių liaudies pasakų knygos viršelis“. Fotoknygos įteiktos parodos-konkurso laimėtojams.

Dalyvių pagarba tradicijai atsispindėjo ikimokyklinių įstaigų bendruomenių kūryboje. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Salininkų lopšelio-darželio tėvais, kurie prisidėjo savo darbais ir sukūrė nuostabius padėkos raštus.

„Pasakos – mus pasiekęs visos žmonijos vaikystės atšvaitas.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.