Diskoteka be amžiaus cenzo

Audronė Buzienė

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, dalyvaudama „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ projekte, ieško naujų bendruomenės telkimo būdų. Gimnazijos tėvų komitete dar rugsėjį kilo idėja suorganizuoti diskoteką atnaujintoje aktų salėje.

Pati mintis organizuoti tokio pobūdžio renginį turbūt nieko nenustebins, tačiau gimnazijoje besimokantys paaugliai, jaunuoliai savo laisvalaikį dažniausiai leidžia be tėvelių ar mokytojų draugijos. Renginio organizatoriai kvietė tai daryti drauge.

 

Kiekviena klasės bendruomenė turėjo užduotį – pasiūlyti diskotekos grojaraščiui du kūrinius, vieną pagal gimnazistų skonį, kitą – pagal tėvelių. Mokytojai taip pat turėjo galimybę diskotekoje turėti savo muzikinį kūrinį. Taigi turėjome bendrauti, tartis, bendradarbiauti ir priimti sprendimus. Buvo matyti, kad esame skirtingo aktyvumo ir iniciatyvumo, nevienodai suprantame bendruomeniškumą. Be visa ko, diskotekos dalyviai buvo kviečiami dėvėti galvos apdangalą – kepuraitę, skrybėlaitę ar kokį kitą akcentą. Užduotis tarsi nesudėtinga, bet vėlgi turi būti kūrybingas ir drąsus, laikytis susitarimo.

 

Buvo labai gera matyti, kaip diskotekai ruošėsi ir kiek savo asmeninio laiko skyrė buvęs gimnazistas Jomantas Grickevičius. Drauge su juo dirbo gimnazistas Justinas Blažys. Atsakingi, pozityvūs, kūrybingi jauni žmonės neleido abejoti, kad vakaras bus puikus.

Diskotekos dalyvių laukė keli labai malonūs siurprizai. Pats jautriausias ir svarbiausias buvo susijęs su 1 mėnesio amžiaus Jauniaus dalyvavimu renginyje. Projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ gimnazijos istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Ineta Semėnė šiuo metu yra motinystės atostogose. Jos apsilankymas gimnazijoje drauge su sūneliu mūsų bendruomenei buvo didelis džiaugsmas ir kartu priminimas, koks išradingas gali būti žmogus, jeigu jis jaučiasi įsipareigojęs, vertinamas ir mylimas.

 

Kitas malonus dalykas – mūsų vakare dalyvavo Emilija Zakaitė. Tai jaunoji kolegė iš „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ projekto aštuntos kartos. Emilija padėjo mums aktyviai leisti laiką, kai nešokome. Labai neįprastas ir geras jausmas, kai, žaidžiant psichologinį „ledlaužį“, kiekvienam teko galimybė pakalbėti apie sau svarbius paprastus gyvenimiškus dalykus su atsitiktinai muzikinių burtų parinktais žmonėmis – mokytojais, gimnazistais, jų tėveliais, taip pat juos išklausyti. Akivaizdu, kad mūsų gimnazijos bendruomenei iki to, kas vadinama „labai labai gera mokykla“, trūksta nedaug. Ir tai ne vadovėliai ar kompiuteriai. Tai bendravimas – atviras, pagarbus ir be baimės. Ar mes tai sugebėsime, parodys laikas.

 

Dar vienas vakaro siurprizas – visi diskotekos dalyviai turėjo galimybę mokytis šokti salsą. Odeta Žinienė mokė su tokia vidine ugnele, kad sunku buvo likti stebėtoju.

Didelis džiaugsmas buvo matyti gimnazijos mokytojus, mokinių tėvelius, gimnazijos bičiulius, buvusius šios mokyklos mokinius. Gimnazijos atvirumas ir draugiškumas – tai būtina sąlyga, kad žodžiai „įtraukiojo ugdymo kultūra“ būtų ne tik dokumentuose užrašyti sakiniai.

 

Renginio akimirkas fiksavo gimnazistės Ieva Eigelytė ir Rugilė Petuškaitė.

Projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)