Diena, skirta pagerbti tėvynei

Alina Šimkevičienė
,
Kuršėnų Stasio Anglickio m-klos lietuvių kalbos mokytoja

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei, Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje organizuota netradicinio ugdymo diena „Lietuva brangi“. Šios dienos įvairios veiklos buvo skirtos ne tik Lietuvos istorijai prisiminti, gimtajai kalbai pagerbti, bet, kaip ir kasmet, Konstantino Mateckio premijai šauniausiam aštuntokui įteikti.

 

Netradicinio ugdymo diena prasidėjo žaidimu „Mano Lietuva“, kurį klasių auklėtojams suorganizuoti pasiūlė direktorės pavaduotoja ugdymui Ingrida Kudrevičienė. Mokiniai turėjo apklausti kuo daugiau klasės draugų, ką jie žino apie Lietuvą, jos istoriją, mūsų šalį garsinančius žmones. Atsakymai į klausimus buvo itin išsamūs – mokiniai pasirodė esą ne tik protingi, bet ir labai kūrybiški bei išradingi, ypač atsakydami, kodėl myli Lietuvą, kas jiems yra tėvynė, kaip gali garsinti savo šalį. Mokiniai teigė, kad Lietuva – tai mes, tie, kurie savo kasdienį kantrų ir nuoširdų darbą skiriame tėvynei ir jos žmonėms.

Kita dienos veikla buvo skirta mokinių istorijos žinioms patikrinti. Geografijos mokytojas Remigijus Vaznys parengė klausimus protmūšiui „Šimtmečio datos“. Paralelinių klasių mokinių komandos varžėsi tarpusavyje, kas geriau žino Lietuvos istoriją, atpažįsta įvairių laikų lietuvišką muziką ar didžiausių miestų vaizdus.

O štai lietuvių kalbos mokytojos pateikė linksmąsias užduotis: buvo klausomasi įvairiomis tarmėmis sekamų liaudies pasakų, sprendžiami kryžiažodžiai, ugdytiniams suteikę progą praktiškai įsitikinti, kad mūsų gimtoji kalba ne tik labai sena, bet ir turinti itin turtingą žodyną.

 

Baigiamoji netradicinės dienos dalis buvo skirta garbingam mūsų mokyklos globėjui – profesoriui Konstantinui Mateckiui – pagerbti. Šiemet kovo 7-ąją buvusiam mūsų mokyklos mokiniui, žinomam kuršėniškiui, mokslininkui, projektuotojui, profesoriui, habilituotam daktarui, Valstybinės mokslo premijos laureatui, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino kavalieriui Konstantinui Mateckiui sukako 90 metų. Profesorius yra įsteigęs kasmetę premiją, skatinančią Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinius gerai mokytis. Šiais metais buvo išrinkti trys pretendentai gauti K. Mateckio premiją. Tai 8b klasės mokinė Viktorija Maneikytė ir 8a klasės mokiniai Kamilė Milieškaitė ir Mantas Eigirdas. Mokytoja Daiva Miliauskienė premijos skyrimo komisijos vardu pristatė mokinių išskirtinius gebėjimus ir paskelbė, kad geriausius ugdymosi rezultatus 2018 m. pasiekė Viktorija Maneikytė ir jai įteikiama vardinė piniginė premija. Renginyje taip pat dalyvavo LR Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Viešnia pasveikino gabiausius aštuntokus, įteikė jiems asmenines dovanėles.

 

Koncerte „Lietuva brangi“ skambėjo mokyklos choro (vadovė muzikos mokytoja Rita Perminaitė-Krasauskienė) atliekamos dainos, skirtos tėvynei. Renginio scenarijaus autorė – tikybos mokytoja Rima Kareivienė, renginio vedėjai – Ugnė Lideikytė, Aušrinė Ivanavičiūtė ir Nojus Vasiliauskas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.