Dešimtą kartą mokyklos kviečiamos organizuoti „Europos egzaminą“

Dalyvaukite nuotaikingame konkurse ir laimėkite pokalbį apie Europą su svečiu

 

Kaip ir kiekvieną pavasarį, šiemet jau dešimtą kartą Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą nuotaikingame „Europos egzamine“.

Šiame kasmet daugiau kaip 20 tūkst. dalyvių sulaukiančiame konkurse mokiniai, studentai ir visi norintys gali išbandyti savo jėgas, atsakydami į klausimus apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas.

Mokiniai, priklausomai nuo amžiaus, galės dalyvauti skirtingo lygio konkursuose jų mokyklose. 8–9 klasių mokiniams skirtas „Bandomasis Europos egzaminas“, 10–12 klasių – „Europos egzaminas“.

 

„Europos egzaminas“ gegužės 9 d. vyks mokyklose raštu arba internetu. Gegužės 20 d. organizuojamas antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu. Į jį pateks po vieną geriausią dalyvį iš kiekvienos mokyklos. „Europos egzamino“ finalas vyks gegužės 24 d. „Europos namuose“ Vilniuje.

Konkurso laimėtojų ir prizininkų laukia įspūdingi prizai: nugalėtojams mokiniams atiteks kelionės į Briuselį, o jų mokytojams – kelionės į Rygą, Taliną arba Varšuvą. Dalyvių laukia ir kiti prizai.

 

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius apie „Europos egzaminą“ sako: „Gyvename komunikacijos ir informacijos amžiuje, tačiau paradoksaliai vis dažniau nesusišnekame: vieni kitų nesupranta laisvų visuomenių gyventojai, valdžios institucijos ir piliečiai, nesusišneka valstybių vadovai. Vis mažiau norime klausyti ir girdėti, kalbėtis ir suprasti. Abejingumas, uždarumas, nenoras domėtis ir mokytis silpnina mūsų visuomenę ir daro ją pažeidžiamą melagienoms, dezinformacijai, priešiškų vidaus ir išorės jėgų poveikiui. Pažeidžiamą baimei, nežinomybei ir įtarumui. Visam tam, kas mus atvedė į „Brexito“ tragediją ir kitus pastarųjų metų išbandymus Europai. Todėl be galo svarbu domėtis, nuolatos mokytis, krautis žinių bagažą ir ugdytis kritinį mąstymą. Būti pilietiškiems ir aktyviems, pasitikėti savimi ir neperleisti iniciatyvos kitiems. Kaip tik tai ir kviečia daryti „Europos egzaminas“ – ne tik pasitikrinti žinias apie Europą, bet ir parodyti, kad Europa mums rūpi ir kad mes patys ją kuriame.“

 

Ruoštis egzaminui gali būti smagu

 

Kad ruoštis „Europos egzaminui“ būtų įdomu ir kad jis taptų įsimintinu įvykiu, į pagalbą gali atskubėti svečias. Iki balandžio 8 d. vyksta konkursas „Laimėk pokalbį apie Europą su svečiu“, kuriame galima nurodyti, kokio svečio pokalbiui apie Europą labiausiai lauktumėte savo mokykloje.

Galimų pasikviesti svečių sąrašas didžiulis: aktorius, režisierius, programos „Erasmus“ dalyvis Kirilas Glušajevas, diplomatas, buvęs ES ambasadorius Afganistane ir Rusijoje Vygaudas Ušackas, Lietuvoje gyvenantis ekvadorietis, „Road Trip“ projekto dalyvis Fabianas Sanchezas, Europos Sąjungos šalių ambasadoriai Lietuvoje ir daugybė kitų.

Norintys pasikalbėti apie Europą su svečiu turėtų nuspręsti, su kuriuo iš svečių ir kodėl labiausiai norėtų susitikti savo mokykloje, ir iki balandžio 8 d. užsiregistruoti dalyvauti konkurse.

Susitikimai su svečiu vyks pokalbį laimėjusioje mokykloje. Tikslus susitikimo laikas bus paskelbtas suderinus mokyklos ir svečio galimybes.

Kodėl verta organizuoti „Europos egzaminą“?

 

Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos istorijos ir pilietiškumo mokytojas Algirdas Baltuškonis, dalydamasis mintimis, kodėl verta organizuoti „Europos egzaminą“, teigia: „Buvimas Europos Sąjungoje teikia labai daug gerų dalykų: galiu laisvai keliauti po daugelį Europos valstybių, nes buvo sudarytos palankios ekonominės sąlygos kurti verslą pigių skrydžių ir autobusų kompanijoms, galėjau studijuoti pagal programą „Erasmus“, kuri ne tik papildė mano studijas naujomis žiniomis, bet ir padėjo svetur susirasti puikių draugų. Galiu drąsiai ir saugiai jaustis kitose Europos Sąjungos šalyse, nes mano teisės ir laisvės tikrai bus ginamos. Todėl ir organizuoju „Europos egzaminą“, kad mano mokiniai turėtų galimybę pažinti, ką teikia ir kiekvienam iš mūsų užtikrina Europos Sąjunga.“

 

Pernykščio „Europos egzamino“ finalo prizininkas, dabartinis Jaunimo Europos komandos narys iš Kretingos Vilius Juodys dalijasi savo įspūdžiais: „Dalyvavimas „Europos egzamine“ buvo išskirtinė patirtis, leidusi pasitikrinti žinias, o rengiantis finalui – jas pagilinti. Vienas iš veiksnių, paskatinusių dalyvauti, – platus egzamino temų spektras: nuo geografijos iki literatūros. Džiugu, kad dalyviams nėra būtina išmanyti sudėtingų, pavyzdžiui, su Europos Sąjungos politika susijusių, procesų – kiekvienas gali rasti sritį, kurią jaustųsi išmanąs. Drąsiai galiu teigti, kad „Europos egzaminas“ – puikus renginys, per kurį susipažinau su naujais žmonėmis ir pradėjau platesnę pažintį su Europos Sąjunga.“

 

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, „Login“, „Lux Express“ ir „Citybirds“. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

 

Išsami informacija apie „Europos egzaminą“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.