Daugėja mažųjų Kauno talentų: šiemet net 325 vaikai dalyvaus itin gabių vaikų programoje

Kauno miesto savivaldybės inicijuotoje tarpdisciplininėje itin gabių mokinių ugdymo programoje „Gabūs vaikai“ šiais metais dalyvaus 55 vaikais daugiau nei pernai. Į ją kviečiami patys talentingiausi mokiniai, kuriems sudaromos geriausios galimybės tobulinti savo įgūdžius Kaune esančiuose universitetuose. Prie šios jaunųjų talentų ugdymo programos prisideda ir Kauno technologijos universitetas (KTU).

Į programą kviečiami vaikai, kuriuos testuojant pagal pasaulyje pripažintas intelekto matavimo metodikas buvo nustatytas itin aukštas bendrasis intelekto koeficientas.

 

Praėjusią savaitę vykusioje gabių vaikų ugdymo programos mokslo metų pradžios šventėje didžiulį būrį jaunųjų talentų sveikino Kauno miesto savivaldybės narys Jonas Audėjaitis ir visų šio projekto dalyvių atstovai.

KTU šiame renginyje atstovavo Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė, docentė Bronė Narkevičienė. Sveikindama tarpdisciplininio mokinių ugdymo projekto „Gabūs vaikai“ dalyvius, ji džiaugėsi, kad universitetai ir Kauno miesto savivaldybė šią programą tęsia jau trečius metus.

„Ši programa turi šviesią ateitį. Susitikimai su išskirtinėmis asmenybėmis Kauno universitetuose, tėvų ir vaikų atkaklumas po pamokų dar keliauti į universitetą viename miesto krašte vieną savaitę, kitame – kitą, yra didžiulis jūsų ir mūsų išbandymas. Taip pat tai yra ir susivienijimas bendram tikslui. Nepamirškime to – jūs esate Kauno ateitis. Lietuvos ateitis“, – sako B. Narkevičienė, dalyvavusi iškilmingoje tarpdisciplininės programos mokslo metų pradžios šventėje.

 

KTU ir kiti universitetai dirba pagal bendrai sukurtą ir patvirtintą ugdymo programą. Patys talentingiausi šalies mokiniai gali rinktis iš: matematikos, fizikos, medžiagų ir technologijų, ekonomikos, filosofijos, oratorystės, aplinkosaugos, asmenybės ugdymo ir kitų dalykų. Taip pat vienuoliktos klasės mokiniai turės nuostabią galimybę rinktis tyrimų veiklą matematikos ir gamtos mokslų bei socialinių ir humanitarinių mokslų srityse.

„Esu labai dėkinga kolegoms, kurie savo brangų laiką skiria projektui vykdyti, supranta šios programos vertę. Taip pat jos dalyviams, jų šeimoms, mokykloms, o ilguoju laikotarpiu ir programai, kuri teikia didžiulę naudą visam miestui, jo ateičiai“, – teigia B. Narkevičienė.

 

Docentė pasakoja, kad mokiniai, kurie pradėjo tyrinėti universitetų pasaulį būdami 3 klasėje, šiemet jau bus penktokai ir trečius metus plės pažintį su matematikos ir gamtos, socialiniais ir humanitariniais mokslais, meno ir sporto pasauliu, turės galimybę bendrauti su ryškiomis universitetuose dirbančiomis asmenybėmis.

„Universitetui tai galimybė stiprinti Kauno miesto intelektinį potencialą, visuomenės suvokimą apie žmogiškojo kapitalo vertę, atveriamos galimybės patiems į tai investuoti, prisidedama prie universitetų bendradarbiavimo“, – džiaugiasi B. Narkevičienė.

 

2019 m. birželį švietimo, mokslo ir sporto ministras kartu su KTU, Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetų rektoriais, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektoriumi, Kauno miesto vicemere ir Švietimo skyriaus vedėju 11 klasės mokiniams įteikė programos baigimo pažymėjimus. Visi universitetai šiems mokiniams pasiūlė lankytis ir 12 klasėje, taip skatindami prisijungti prie atskirų modulių ir įvairių mokslo grupių.

Tarpdisciplininė itin gabių mokinių ugdymo programa prasidėjo 2017 m. rugsėjį. Tuo metu Kaune veikiantys universitetai pasirašė jungtinės veiklos sutartį ir ėmė vykdyti kartu sukurtą ir Kauno miesto savivaldybės finansuojamą programą 130 vaikų, kurie mokėsi 3, 6 ir 10 klasėse.

Daugiau informacijos apie programą rasite čia.

 

KTU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.