Darželiuose skraidė popieriniai lėktuvėliai

Agnė Dovalgaitė-Trumpelė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Kasmet gegužės 26-ąją Jungtinėse Amerikos Valstijose švenčiama nacionalinė popierinių lėktuvėlių diena. Ją minint paprastai rengiami susibūrimai, jų metu dalyviai iš popieriaus lanksto lėktuvėlius ir leidžia juos į orą.

 

Šiaulių lopšelis-darželis „Pupų pėdas“ jau antrą pavasarį sukvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogus, ugdytinius ir jų tėvelius dalyvauti respublikiniame projekte „Popierinių lėktuvėlių diena“. Šio projekto tikslas – vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, džiugių emocijų sužadinimas naudojant netradicines priemones – popierinius lėktuvėlius.

 

Šiais metais pedagogai ir tėveliai lėktuvėlius skraidino daugiau nei dvi savaites, pasirinkę patinkančią dieną. Dalyviai iš 39 Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų leido unikalius popierinius lėktuvėlius į orą – darželiuose su pedagogais, o namuose – su tėveliais. Vieni popierinius skrajūnus gamino ir dekoravo namuose, kiti mokėsi lankstyti lėktuvėlius darželyje su auklėtojomis. Kai kuriose ikimokyklinio ugdymo įstaigose popieriniai lėktuvėliai skraidė birželio 1-ąją – tarptautinę vaikų gynimo dieną.

 

Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ šis laikas buvo ypatingai džiugus, nes pirmąją dieną po karantino į darželį susirinkę vaikai, galėjo linksmai paskraidinti savo lėktuvėlius drauge su išsiilgtais draugais, vėl pajausdami laisvos erdvės nuotaiką ir kutenantį tikro bendravimo džiugesį.

Nešini pačių gamintais lėktuvėliais, vaikai dalyvavo įvairiose sporto rungtyse, estafetėse, varžėsi, kurio lėktuvėlis toliau nuskris, aukščiau pakils, ilgiau išsilaikys ore, taikliai praskris pro lanką; surengtos net dalyvių pasirodymo eisenos.

 

Kauno lopšelyje-darželyje „Vaidilutė“ vaikai žaidė mėtydami lėktuvėlius per tinklinio tinklą, aiškindamiesi, ar lėktuvėliai per jį lekia taip pat greitai kaip ir kamuoliai.

Pramogaudami Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ ugdytiniai sužinojo, kad pilotai – tai lėktuvų „vairuotojai“, jie valdo lėktuvus.

Šiaulių lopšelio-darželio „Pupų pėdas“ grupės „Ančiukai“ vaikai su pedagoge skraidino savo lėktuvėlius pro grupės langus!

Šiaulių lopšelio-darželio „Dainelė“ ugdytiniams lėktuvėlius lankstyti ir su jais pramogauti padėjo savanoris iš Turkijos. Šio projekto metu darželiuose įgyvendinamos ir STEAM (integralus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) veiklos.

 

Labai džiaugiamės, kad ir šiais metais prie mūsų projekto prisidėjo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos jungtinių specialiųjų lavinamųjų klasių mokiniai ir jų mokytojos.

Kai kuriuose darželiuose žaidimai su lėktuvėliais tęsėsi visą savaitę. Energija ir džiaugsmu trykštančios emocijos ir šypsenos vaikų veiduose išliko dar ilgai.

Faustas Skairys ir tėtis Laurynas

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.