Darželinukų Sekminės

Edita Miežinienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ pedagogai, ugdytiniai ir jų šeimos Sekmines sutiko birželio 7 d. Panevėžio rajono, Kaimiškio kaimo pamiškėje. Juos pasitiko piemenėlis (aš, direktorės pavaduotoja ugdymui Edita Miežinienė), grodamas dūdele ir ganydamas „karvę“. Jis vaikams papasakojo apie Sekminių šventės tradicijas ir papročius. Kadangi šią dieną ypač gerbiami piemenėliai, karvės, tai su vaikais ant „karvės“ ragų buvo uždėtas lauko gėlių vainikas ir užkišta beržo šakelė – nuo seno manyta, kad karvės bus pieningesnės.

 

Vaikai su piemenuku dainuodami ėjo ratelius „Ėsk, karvyte, žalią šieną“, „Ožys ant tilto“, šoko „Trepsinį“, žaidė lietuvių liaudies žaidimus „Snaudalė“, „Ganau ganau aveles“, minė mįsles, grojo molinukais-švilpynėmis, akordeonu pritarė meninio ugdymo mokytoja Aldona Ramoškienė.

Daug džiaugsmo kėlė laistymasis vandeniu. Manyta, kad per Sekmines vanduo tampa stebuklingas, todėl juo laistydavosi, kad visi būtų sveikesni. Nuo Sekminių galima maudytis upėse, pagal senovės paprotį, iki Sekminių maudytis buvo draudžiama, nes laumės vaikus įtraukdavo į vandenį.

Kad nepaklystų miške grybaudami ar uogaudami, mažieji pasigamino barškynes ir išbandė jų garsą. Už gerą karvutės priganymą, piemenėlis atsidėkojo vaišėmis: ant laužo keptomis bulvytėmis – šventės dalyviai lupo jų luobeles, dažė į sviestą ir skanavo.

Sekminės – daug džiugių emocijų suteikianti ir bendruomenę sutelkianti šventė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.