Būti „eTwinning“ mokykla

Laura Bajoriūnė
,
Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė ekspertė, „eTwinning“ programos ambasadorė Šiaulių regione

Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ jau antrą kartą tampa „eTwinning“ mokykla: pirmą kartą „eTwinning“ mokyklos statusas darželiui suteiktas 2018–2019 metais, šį pavasarį darželis tapo „eTwinning“ mokykla dar dvejiems metams.

Ką reiškia būti „eTwinning“ mokykla? Įstaigai suteikus „eTwinning“ mokyklos statusą, programa „eTwinning“ pripažįsta ir vertina ne tik atskirų „eTwinning“ dalyvių, bet ir visos mokyklos dalyvavimą, entuziazmą bei atsidavimą programai.

 

Labai svarbu, jog gavusi „eTwinning“ mokyklos statusą, įstaiga pripažįstama Europos lygiu, tampa Europos mokyklų lyderių tinklo dalimi. Tapusi „eTwinning“ dalimi, mokykla gali pelnytai viešinti „eTwinning“ mokyklos ženklelį reklaminėje bei informavimo medžiagoje. Svarbiausia, jog gavusi „eTwinning“ mokyklos ženklą, ugdymo įstaiga pripažįstama lydere šiose srityse: skaitmeninių bei elektroninio saugumo veiklų; pažangių ir kūrybingų mokymo(si) metodų; personalo ir mokinių mokymosi bendradarbiaujant veiklų ir personalo tęstinio profesinio tobulėjimo skatinimo.

 

Džiaugiamės, kad šie mokslo metai Šiaulių lopšeliui-darželiui „Pasaka“ sėkmingi ir „eTwinning“ projektus rengiant, ir juos įgyvendinant: net trims lopšelio-darželio projektams („In the world of math“, „Geltona, žalia, raudona“, „Girls in science“) skirti Nacionaliniai kokybės ženkleliai.

 

„In the world of math“ – skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų matematinių gebėjimų tobulinimui. Projektas grindžiamas lauko pedagogikos idėjomis, tad veiklos vyko tik lauke. Vaikai atliko skaičių ir geometrinių formų pažinimo, skaičiavimo, svėrimo, matavimo užduočių.

 

„Geltona, žalia, raudona“ – skirtas paminėti Vasario 16-ąją (Lietuvos valstybės atkūrimo dieną) ir Kovo 11-ąją (Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną). Projekto tikslas – švęsti Lietuvai įsimintinas datas ypatingai: įtraukti vaikus į integralaus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymo (STEAM) veiklas, pritaikant kiekvieno lietuvio širdžiai brangias spalvas – geltoną, žalią, raudoną.

 

„Girls in science“ – skirtas paminėti tarptautinę Moterų ir mergaičių moksle dieną. Šis projektas grindžiamas STEAM ugdymu, o dalyvavo tik ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus mergaitės, jos augino kristalus; tyrė vandens, druskos savybes; atliko užduotis su robotais, „Bee-bot“ bei planšetiniais kompiuteriais; pastatė aukščiausią bokštą, tvirčiausią tiltą; sumaišė spalvas, tikrino, kokia spalva išgaunama, sumaišius dvi kitas bei sprendė matematikos užduotis.

 

Tikime, kad mūsų sėkmė įkvėps ir kitas ugdymo įstaigas rengti ir įgyvendinti „eTwinning“ projektus bei tapti „eTwinning“ mokyklų bendruomenės dalimi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.