Birželio 10–12 d. kviečia Globalaus jaunimo festivalis

„Globalių permainų metas…“ Šis apibūdinimas ypač tinka 2020 metų pavasariui. Nepaisydamas valstybių sienų ar žemynų ribų, Covid-19 pakoregavo žmonių svajones, prioritetus, planus; palietė šalių ekonominius ir socialinius santykius, taip pat švietimą, gamtos, sveikatos apsaugą.

Kad priimtume šią naują patirtį, suprastume, ką ji mumyse ir pasaulyje keičia, įvertintume jos santykį su kitoms aktualijomis, tokiomis kaip tarša, susvetimėjimas, skurdas – svarbu tai permąstyti savyje, išdiskutuoti, leisti skleistis kūrybiniuose darbuose.

 

Birželio 10–12 d. (nuo trečiadienio iki penktadienio), 11–15 val. kviečiame moksleivius, kartu su mokytojais, dalyvauti virtualiame Globalaus jaunimo festivalyje. Jo metu vyks daugybė diskusijų, protmūšiai klasėms, kūrybinės dirbtuvės globalių pokyčių temomis.

Festivalis organizuojamas siekiant paskatinti jaunimą permąstyti savo tapatybę, gyvenimo būdą, asmeninės atsakomybės ir atsakomybės už savo aplinką ribas. Suprantamais ir priimtinais būdais padėti atrasti savo vaidmenį ir vietą pasaulyje po karantino.

 

Festivalis vyks nuotoliniu būdu – internetu, naudojantis „Zoom“ programa.

Šis, karantino laikotarpiui įprastu tapęs, būdas pasirinktas dėl to, kad yra saugesnis.

 

Festivalį rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Apie festivalio programą

 

Birželio 10 d., trečiadienį, vyks POKYČIŲ temai skirti renginiai:

  • Diskusija Ko išmokome karantino metu ir kaip ši pandemija pakeitė pasaulį. Kalbėsimės, kaip pastaraisiais mėnesiais namuose sutilpęs visas gyvenimas – mokykla ar ir darbas, teatras, sporto klubas – pakeitė mus ir mūsų gyvenimus; kokių naujų kelių ir galimybių atvėrė, ką svarbaus išmokome, kokių pokyčių pastebime Lietuvoje ir pasaulyje, kaip atrodys „naujai normalus“ mokymasis, bendravimas, kultūra ir gyvenimas po karantino?

Diskusijoje dalyvaus keletas aktyvių asmenybių:

Ieva Vaitkevičiūtė – emocinės pagalbos iniciatyvos „Act on Crisis“ kūrėja, vartotojų patirties (UX) dizainerė IT srityje; Paulius Tamolė – teatro aktorius ir režisierius, nacionalinės savanorystės kampanijos „Stiprūs kartu“ vadovas; Antanas Jonušas – Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos mokytojas; Elzė Drūlytė – jaunimo gamtosaugos judėjimo „Fridays for Future“ aktyvistė; Tomas Rakovas – psichologas, socialinio ir emocinio ugdymo programų vadovas.

 

  • Kūrybinės dirbtuvės, susijusios su socialiniu gyvenimu tinkle „online“; netikromis naujienomis („fake news“) ir atsparumu joms; propaganda ir jos apraiškomis bei poveikiu internete.
  • Tinklaraščių ir vaizdo dienoraščių „Blog-Vlog“ dirbtuvės, kuriose jaunimo taip pamėgtas Edvinas Krupinskas pasakos bei pateiks praktinių patarimų, kaip sukurti savo „blogą“.
  • Šią dieną taip pat kalbėsimės apie saugų internetą, patyčių internete problemą bei ieškosime būdų, kaip užkirsti joms kelią ar apskritai jų išvengti;
  • Priimsime kūrybinius „Online“ iššūkius.

Birželio 11 d., ketvirtadienį, organizuojami renginiai DARNAUS GYVENIMO temomis:

  • Viktorinos bei protų kovos darnaus gyvenimo bei ekologijos temomis, skirtos moksleivių klasėms.
  • Rengiamas susitiksimas su Raimundu Ereminu – miškininku, miško mokytoju, vedliu, gidu į laukinę gamtą; iniciatyvos „Pasimatuok eigulio kepurę“ vadovu. Susitikimo metu kalbėsimės apie tai, su kokiais iššūkiais susiduriame miške bei kaip saugiai ir įdomiai ten išbūti.
  • Planuojamos fotografavimo telefonu dirbtuvės, senų marškinėlių perdarymo dirbtuvės su Agne Pavilonyte; pažintis su atsakinga mada bei darniu drabužių kūrimu.

 

Birželio 12 d., penktadienį, laukia įvairūs renginiai kultūros ir improvizacijų temomis:

  • Improvizacijos dirbtuvės ir išraiškos lavinimas su Andriumi Bružu.
  • Gatvės meno dirbtuvės.
  • Įvairūs kūrybiniai iššūkiai.
  • „Online“ diskoteka su didžėjumi iš Anglijos.

 

Festivalio programa dar papildoma.

Daugiau informacijos ir registracija.

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.