Bendraamžių švietėjai

Diana Judkevič

Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos IIb klasės mokinės Magdalena Jaroslavska ir Uršula Černis dalyvauja programoje „Bendraamžių švietėjai“ pagal tarptautinį projektą „Critical Thinking and Media Literacy in Youth Work“. Mokymai vyksta laboratorijoje „Medus“, įsikūrusioje gražioje Antalieptės vietovėje, Zarasų rajone. Veiklą organizuoja ir mokinius ugdo specialistai iš Didžiosios Britanijos bei Lietuvos.

 

Štai ką pasakoja projekto dalyvės:

„Projektas „Bendraamžių švietėjai“ yra skirtas 14–18 metų jaunimui. Jo tikslas – ugdyti lyderį, sugebantį gerai komunikuoti. Taip pat mokymuose yra aptariamos aktualios temos paaugliams. Dalyvaudama šiame projekte gavau daug naudingos informacijos, kuria dabar galiu dalytis su kitais, organizuoti panašias kūrybines dirbtuves. Labiausiai man patiko mokymuose taikomi metodai: ne vien tik teorija, bet ir praktiniai užsiėmimai, mokymas(is) per žaidimus. Gera atmosfera prisidėjo prie to, kad galėtume reikšti savo nuomonę be jokių abejonių“, – sako Magdalena.

„Vykdydami šį projektą turime galimybę pažinti daugybę naujų asmenų, kurie aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Pasisėmėme gausybę idėjų ir įgijome motyvacijos veikti. Pažinome neformalųjį mokymo(si) būdą. Tai buvo tikriausiai vienas geriausių mokymo metodų, per penkias dienas įsiminėme iš tikrųjų daug. „Bendraamžių švietėjai“ – geriausias projektas, kuris orientuotas į kritinio mąstymo ugdymą“, – teigia Uršula.

Mokinių veiklą koordinuoju aš, klasės vadovė Diana Judkevič.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.