„Bato platforma“ arba švietimo pagalba kitaip

Jolanta Daugalienė
,
Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos socialinė pedagogė, psichologė 

Pastarąsias savaites kiekvienam reikėjo laiko suprasti ir įsisąmoninti, kas vyksta mūsų viduje, kokios kyla mintys, jausmai, abejonės. Karantino laikotarpis padovanojo idėją, pavadinimu „Bato platforma“. Norėjosi, kad sugalvota veikla sukeltų pojūčių, o „sustabdytas“ laikas įprasmintų tikrumą ir atsidavimą akimirkai čia ir dabar. Bendraudami su mokykloje veikiančia jaunimo savanorių „Sniego gniūžtė“ komanda, „Bato platformą“ „pasiuvome“ iš keturių sluoksnių: „Pado“, „Kulno“, „Liežuvėlio“ ir „Batraiščių“.

 

Pirmajame „Pado“ sluoksnyje numatyta galimybė virtualiai susitikti ir pasikalbėti. Pokalbio svečias virtualiame kambaryje dalijasi subjektyvia patirtimi, išgyvenimais, sprendimų priėmimo iššūkiais. Pokalbių turinys organiškas, iš anksto nesuplanuotas, paaugliams kylantys klausimai atveria galimybę ieškoti atsakymų.

 

Skiltyje „Kulnas“ pasitelkta vaizduotės galia, tad vakarop „keliaujame“ prie jūros ar į žydintį sodą. „Sutemaujame“ kalbėdamiesi apie kilusius vaizdinius, pojūčius. Vaizduotėje ant surasto akmenėlio užrašydami įsisąmonintą vakaro ar rytdienos mintį.

 

Kiekvieną sekmadienį „Liežuvėlio“ skiltyje maži ir dideli gali džiaugtis vaizdo pasaka. Paauglių įgarsinamos terapinės pasakos tampa dovana augindamos bendrystės jausmą. Būta ir poezijos ryto. Mamos dienai skirtą savaitgalio rytą susitikome virtualiai „nešini“ surastu eilėraščiu. Horizonte tekanti saulė pabudino ne tik debesis, bet ir mūsų jausmus. Sukurtas šiltas tarpasmeninis ryšys įsiminė ilgam.

 

Nė neįsivaizdavome, kad „Batraiščių“ skiltis gali tapti tokia reikšminga, tiek išmokyti. Joje vyrauja šūkis: „Nesu tobulas, bet galiu padėti išmokti“. Pagalbos specialistai ir „Sniego gniūžtės“ savanoriai susitikdami su vaikais virtualiai derino ir mokėsi groti gitara, asmeninėse virtuvėse kepė pyragą, šventė antroko gimtadienį, žaidė šachmatais bei kitus žaidimus, o, svarbiausia, nuoširdžiai bendravo. Apibendrindami išgyventus jausmus, galime teigti, kad pajutome stiprėjantį jaunų žmonių norą dalintis, augantį pasitikėjimą vienas kitu bei stiprėjančią skirtingo amžiaus žmonių užmegztą draugystę.

 

Džiaugiuosi įgyta patirtimi ir viliuosi, kad „Bato platformos“ veiklos šiuo laikotarpiu tapo dovana bei įkvėpimu susitikti kitaip, ieškoti ir kurti. Iki susitikimo leidžiantis ir tekant saulei.

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos „Sniego gniūžtės“ skyriaus „Facebook“ paskyros nuoroda.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

  • Daiva

    ,,sniego gniūštės” stovyklos seniai bebuvo,o šiuo metu ypač reikėtų,nes nebemoka tarpusavyje bendrauti,gerbti vienas kitą,sumažėjus motivacija viskam,net fantazija užblokuota

  • Daiva

    Darant gerus darbus,organizuojant ,,sniego gniūštės” stovyklas įgauna vaikai bendro susikalbėjimo,naujų įdėjų,minčių,fantazijos išmoksta suprasti kas yra komanda,pasitikėjimas draugu