Baigiamasis „Erasmus+“ projekto partnerių vizitas Turkijoje

Oksana Nečajeva
,
koordinatorė
Ingrida Jurevičienė

Spalio 28–30 d. Turkijoje, Mersino miesto Inonu pagrindinėje mokykloje, vyko baigiamasis „Erasmus+“ KA2 strateginių mokyklų partnerysčių programos daugiašalio projekto „I am here, too!“ partnerių susitikimas. Kėdainių specialiajai mokyklai atstovavome mes, projekto koordinatorė Oksana Nečajeva ir mokytoja Ingrida Jurevičienė. Šis projektas skirtas specialiųjų poreikių mokiniams ir orientuotas į meninių, socialinių įgūdžių bei sveikatos stiprinimo ugdymą. Per jį pagrindinis dėmesys buvo skiriamas mokytojams skatinti ieškoti naujų specialiųjų poreikių mokinių ugdymo idėjų, darbo būdų ir metodų.

Per susitikimą buvo pristatyti projekto rezultatai, aptartos įgyvendintos veiklos ir pasidalyta gerąja patirtimi – išmoktomis pamokomis, pabrėžiant projekto sėkmes. Per dvejus projekto vykdymo metus, bendradarbiaujant su mokytojais iš Turkijos, Graikijos, Portugalijos, Italijos ir Lenkijos, vyko šeši mokomųjų veiklų vizitai, kuriuose dalyvavo 50 mokinių ir 50 mokytojų. Projekte dalyvaujančios mokyklos apibendrino savo šalių veiklas ir aktyvaus mokymosi metodus. Lenkijos mokykla pristatė „Tomatis“ ir Batti Strauss metodus, Portugalijoje dalyviai iliustravo knygą „Mano svajonė“, Italijoje mokiniai dalyvavo užsiėmimuose „Muzikos integracija technologijų pamokose“, per kuriuos, dirbdami grupėse ir individualiai, vaikai išbandė skirtingas lipdymo technikas, tradiciniais itališkais raštais puošė savo sukurtus gaminius ir juos eksponavo mokyklos bei miesto erdvėse. Kėdainių specialiojoje mokykloje organizuota paskaita „Mandalos terapija ir jos poveikis vaikams“. Mokiniai, bendradarbiaudami komandoje, mokyklos žaidimų aikštelėje sukūrė didžiulę mandalą iš gamtinių medžiagų. Graikijoje partneriai organizavo baigiamąjį koncertą, per kurį dainavo savo šalies dainas ir bendrą projekto dainą. Per susitikimą koordinatorė Oksana Nečajeva apibendrino Kėdainių specialiojoje mokykloje atliktas ir įgyvendintas veiklas, pasidžiaugė gražiais ir nuoširdžiais bendradarbiavimo santykiais su užsienio partneriais. Mokytoja Ingrida Jurevičienė pristatė dvejų metų mokinių projektinės veiklos darbą – vaizdo medžiagą „National plant of Lithuania – Rūta“. Per tarptautinį vizitą dalyviai susitiko su Mersino miesto meru ir Švietimo departamento direktoriumi. Pedagogai domėjosi Turkijos švietimo naujovėmis, aptarė savo šalių ugdymo sistemų panašumus ir skirtumus.

 

Lankantis Turkijoje, šalis šventė Respublikos dieną. Visiems projekto dalyviams teko garbė dalyvauti miesto šventinėje ceremonijoje. Partneriai žavėjosi tautiniais šokiais, dainomis, iškilmingais mokinių paradais.

Malonius įspūdžius paliko ekskursijos. Turkijos projekto komanda pedagogus supažindino su Mersino regiono kultūros paveldu. Dalyviai lankėsi miesto Ulu Cami Didžiojoje mečetėje, Asthma Cave urvuose, karinio jūrų laivyno muziejuje.

Dalyvavimas dvejų metų projekto veiklose mokytojams ir mokiniams buvo galimybė pažinti kitas kultūras ir praplėsti savo akiratį. Bendravimas, bendros veiklos visus suartino, todėl buvo nelengva išsiskirti. Tikimės ateityje tęsti draugystę, kurdami naujus projektus.

 

Projektas yra remiamas Europos Komisijos, finansuojamos „Erasmus+“ programos lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.