Auganti karta žino, kad nėra „antros planetos“

Jau antrus metus vaikų vasaros stovykla „Svajonių planeta“ kviečia ilsėtis mokinius nuo septynerių iki penkiolikos metų. „Svajonių planetos“ įkūrėjas – Vadimas Šuško, turintis vadovavimo moksleivių stovykloms patirtį, džiaugiasi, kad kuriant programą pavyko suburti aukščiausio lygio ugdymo specialistus. Šiemet stovykloje daug dėmesio skiriama vaiko emocinių kompetencijų lavinimui. Tai – itin svarbu šiuolaikiniams vaikams, daug laiko praleidžiantiems virtualioje erdvėje.

 

Stovyklos išskirtinumą lemia trys veiksniai. Pirmiausia, siekiama, kad vaikai ne tik pailsėtų, bet ir išsivežtų su savimi įvairaus pobūdžio žinių ir kompetencijų bagažą. Sukurta programa moko vaikus jautrumo sau, kitam ir mūsų planetai. Organizatoriai nori, kad auganti karta būtų kūrybiška, sveika, besirūpinanti juos supančiu pasauliu.

Antra, programos unikalumą lemia „Svajonių planetos“ vieta – tai Ilzenbergo dvaras ir ūkis (Rokiškio r.). Gyvendami Ilzenbergo dvare, vaikai ne tik geriau pažįsta savo krašto istoriją ir dvaro tradicijas, bet ir sužino daug nauja apie maisto gaminimą, ūkio darbus, naminių gyvulių įvairovę. Pavyzdžiui, pamatę duonos gamybos procesą, vaikai ne tik nustemba, bet ir pradeda labiau ją vertinti. Taigi, vaikai edukuojami įvairiomis biologijos, istorijos, menų, sveikos gyvensenos ir psichologijos kryptimis. Na ir trečiasis „Svajonių planetos“ išskirtinumas – tai didelę praktinę patirtį turintys specialistai.

 

Kiekvienos pamainos metu stovyklautojams siūloma atrasti kažką nauja. Pavyzdžiui, šią vasarą vaikų laukia speciali Ūkio šefo programa, skirta kasdien mūsų lėkštėse esančio maisto kokybei ir jo gamybai. Emocinio intelekto pamainoje – Mindfulness psichologijos principais grįsta programa, padedanti atrasti sąmoningo vartojimo principus.

Be šių specialių programų, vaikai kasdien dalyvauja skirtingose, bet tarpusavyje derančiose ir viena kitą papildančiose veiklose. Šiemet „Svajonių planeta“ siūlo žvejybos, fotografijos ir net išradingos meditacijos užsiėmimus. Kūrybiniai renginiai derinami su sporto ir edukaciniais pasirodymais, naktiniais žygiais, maudynėmis Ilgio ežere, kelionėmis į Latvijos žirgyną ir istorinių paminklų lankymu.

 

Tačiau „Svajonių planeta“ gali būti sukurta tik svajojančių vaikų, tad nuoširdžiai laukiame Jūsų.

 

„Svajonių planetos“ kūrėjai

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.